Župní turnaj Jevíčko DOROST - 17. 3. 2018 – 2. místo

Roveň – Jevíčko 5:4

Branky: 3x L. Haus (V. Schejbal), V. Schejbal, Jiří Ptáček (V. Schejbal)

Roveň – Choceň 8:5

Branky: 2x Š. Sochor (A. Chybová), 2x A. Chybová (2x Š. Sochor), 2x L. Haus (Jiří Ptáček), Jiří Ptáček (L. Haus), V. Schejbal

Roveň – Letohrad 2:4

Sestava: O. Shejbal - Jiří Ptáček, V. Schejbal, E. Hrochová – L. Haus, N. Hradílková, Š. Sochor, A. Chybová.

Dorostenci se kvůli nemocem i věkovému omezení museli obejít bez řady opor včetně brankáře D. Bendy. V bráně tak musel naskočit obránce Ondra Schejbal, který rozhodně nezklamal a mnoha zákroky tým podržel.

V prvním zápase jsme narazili na domácí tým Jevíčka, který měl výraznou výškovou převahu a navíc hrál velmi agresivně, mnohdy za hranou pravidel. Díky vynikajícímu obětavému týmovému výkonu jsme se s tím však vyrovnali a dramatický zápas jsme dovedli do vítězného konce. Přesnými střelami se prosadili naši obránci Jirka Ptáček a Vojta Schejbal, který za nás nastoupil na turnaji poprvé jako výpomoc (v HFL nastupuje za Holice) a ke gólu přidal i 2 nahrávky. Dvakrát se prosadil nejlepší kanonýr Holické ligy Lukáš Haus, ale soupeř vždy dokázal srovnat krok. Nedlouho před koncem však Lukáš Haus dovršil hattrick a zápas jsme vyhráli 5:4.

Druhým soupeřem byla Choceň, která přijela s mladším družstvem. V první půli jsme plnili roli favorita, když jsme se po pohledných akcích a gólech dostali do vedení 5:1. Nejhezčí akce předváděla produktivní útočná dvojice Andrea Chybová (v zápase 2+1) a Štěpán Sochor (2+2). Druhá půle se nám však vůbec nevydařila, výkon byl odfláknutý, na konečné vítězství 8:5 to však stačilo.

V posledním zápase se setkaly dva neporažené týmy – Roveň a Letohrad. Došlo tak k přímému souboji o vítězství v turnaji a postup do Prahy. Soupeři stačila remíza, a tak čekal na naše chyby. Ty bohužel přišly a Letohrad se dostal do vedení. Náš tým bojoval a podařilo se mu snížit, nakonec ale prohrál 2:4, a tak obsadil pěkné druhé místo, bohužel bez postupu do Prahy.

Zapsal: M. Nečesaný