Florbal v Rovni

Oddíl žáků
Hned na začátku (podzim 2006) se zašli scházet žáci v počtu 23 hráčů ve věkové kategorii od 5 třídy do 9 třídy. Trénovalo se 2 týdně a to v úterý a ve čtvrtek. Dne 17. 10. 2006 se uskutečnilo historicky první utkání žaků v sokolovně v Holicích. Zápas skončil prohrou 6:4. Historicky prvním střelcem se stal Pavel Vinař. Prvními trenéry byl Aleš Fišar a Kamil Šretr. V průběhu roku 2007 sehrál tento tým 2. přátelská utkání (obě vítězné) a zúčastnil se čtyř turnajů (3x v Pardubicích a 1x v Horním Jelení). Obzvláště turnaje v Pardubicích se povedli a tým TJ Sokola Roveň obsadil celkové první místo. Do realizačního týmu se zapojil i Pavel Vinař st.. V polovině roku 2009 však došlo k utlumení činnosti tohoto oddílu (z důvodu odchodu hlavního iniciátora Aleše Fišara do ASPV Holice a odchodu některých hráčů do stejného klubu). V současnosti tento oddíl nevykonává žádnou činnost.

Oddíl mužů
Na podzim roku 2006 vznikl nápad začít e scházet při florbalku. Oddíl mužů čítal 12 lidí a scházel se pravidelně v pátek. Při pravidelných pátečních setkáních vznikla v průběhu roku 2007 myšlenka uspořádat v Rovni i turnaj ve florbale. Stalo se tak a dne 22. 12. 2007 se odehrál první ročník Florgalcupu pro neregistrované hráče. Vítězem tohoto turnaje se Luďa Max Nejlepším střelcem se stal Luděk Vach se 16 brankami. Z tohoto turnaje se stala tradice, a uskutečňuje se každý rok okolo Vánočních svátků. V současnosti se oddíl nevykonává žádnou činnost vyjma pořádání výše zmiňovaného turnaje.

Zapsal: 30. 6. 2010 Radek Král