Ne, 23. 12. 2018

Vánoční turnaj Holice - muži - 23. 12. 2018

Základní skupina B:

TJ Sokol Roveň – Mladý pušky (Holice) 6:2

Branky: 3x P. Steiner (3x M. Nečesaný, T. Tyčka, P. Vinař), 3x V. Procházka (2x P. Vinař, V. Zeman)

TJ Sokol Roveň – GAnaHA (Pardubice) 4:6

Branky: 2x P. Steiner (2x M. Nečesaný), V. Procházka (V. Zeman), M. Nečesaný

TJ Sokol Roveň – Bomby k tyči (Chrudim) 4:1

Branky: 2x V. Procházka (T. Tyčka), V. Zeman (V. Procházka), P. Steiner (M. Nečesaný)

Čtvrtfinále:

Roveň – BSL Bližňovice 3:6

Branky: M. Nečesaný (P. Steiner), V. Procházka (T. Bareš), M. Vinař (T. Bareš)

Sestava: T. Tyčka – V. Buben, M. Vinař, T. Bareš, P. Vinař, J. Chobot – V. Zeman, V. Procházka, M. Nečesaný, P. Steiner, Jan Ptáček.

Vánoční turnaj se letos v Holicích hrál pro nás oblíbeným systémem 4+1. Čekala nás ovšem velice silná konkurence – řada týmů se skládala z hráčů hrajících i vyšší soutěže pod ČFbU. Hned několik našich hráčů se muselo potýkat se zraněním nebo s kocovinou, v průběhu turnaje nás nuceně opustil P. Vinař, ale naopak doplnil J. Chobot.

Nejprve jsme narazili na domácí tým poskládaný především z dorostenců. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, ale pak jsme převzali iniciativu a zejména ve druhé půli jsme již zápas ovládali a navyšovali skóre. Obě formace se o brankový součet podělily rovnoměrně, většinou po pěkných a rychlých kombinačních akcích. Hattricky zaznamenali Petr Steiner a Vít Procházka.

Ve druhém zápase nás čekali budoucí vítězové skupiny, muži pardubické Hagy. V jejich brance (netradičně) nastoupil hokejbalový reprezentant a extraligový florbalista Jan Bílý. Zápas měl od začátku obrovské tempo, byl pohledný a přinášel mnoho šancí na obou stranách. Na naší straně se dvakrát hezky trefil Petr Steiner, jehož nevyzpytatelnými a přesnými nahrávkami zásoboval Michal Nečesaný. Sám kapitán Nečesaný také přidal branku, když vypíchl míček obránci a ač byl při bekhendové kličce faulován, zametl jej do branky. Ačkoliv se trefil i náš nejlepší střelec Vít Procházka, soupeř byl přeci jen produktivnější a porazil nás 6:4.

V posledním skupinovém zápase nás vyzval další těžký soupeř v sestavě s hráči áčkových chrudimských Pirátů. Do vedení nás dostal Vítek Procházka střelou z otočky, při které tísněn soupeřem ani sám nevěděl, že skóroval. Chrudimští vyrovnali, jenže vedení nám vrátil po pohotové akci Vojta Zeman a bezpečnější náskok zařídil blafákem Vít Procházka. Definitivní podobu výsledku pak dal Petr Steiner. Přesně si ukázal, kam chce od M. Nečesaného rozehrát volný úder, a přesně jej trefil ze vzduchu do brány – akce jako z nedávného MS ve florbalu. V tomto zápase nás velice podržel Tomáš Tyčka v bráně. Po výhře 4:1 jsme obsadili 2. místo ve skupině.

Ve čtvrtfinále nás tak čekaly papírově slabší Bližňovice. Hned v úvodu Petr Steiner přesně našel Michala Nečesaného, který o břevno zavěsil. Místo aby nás gól uklidnil a nabudil, spíše nás ukolébal. Jako se nám často stává proti slabším soupeřům, přizpůsobili jsme se bohužel jejich tempu. V závěru první půle soupeř vyrovnal. Sice jsme si nějaké šance vytvořili, ale nedařilo se je proměnit, naopak soupeř vytěžil z minima maximum a postupně nám začal ve skóre unikat. To do naší hry postupně vnášelo chaos a frustraci. Za stavu 1:4 jsme zkusili odvolat brankáře a Tomáš Bareš rozjel akci, na jejímž konci našel před brankou Vítka Procházku, který bez problémů zavěsil. Soupeř však vzápětí trefil naši prázdnou bránu. Situace se ještě jednou opakovala – tentokrát se trefil přesně z dálky Michal Vinař, ale Bližňovice kontrovaly opět do odkryté klece.

Bohužel, tentokrát se nám nepodařilo přejít čtvrtfinále, protože v nejdůležitějším zápase jsme podali nejhorší výkon. Snad tato zkušenost zapůsobí jako poučení do dalšího průběhu sezony.

Zapsal: M. Nečesaný