So, 14. 07. 2012

Třetí  prázdninová sobota byla termínem pro konání dalšího turnaje v malé kopané, který každoročně na hřišti za prodejnou v Horní Rovni  pořádají  místní hasiči. Turnaje se zúčastnilo 5 mužstev, hrálo se nejspravedlivějším systémem, tzn.  každý s každým. Mezi účastníky byl i tým Indiánů z Litětin, který se stal  minulou sobotu vítězem Memoriálu Jindřicha Džbánka   v  Litětinách. V jednotlivých mužstvech jsme mohli  vedle sebe  vidět jak   aktivní borce z krajských fotbalových soutěží ( Tomáš Krpata, Tomáš Jedlička, David Franc, Dan Valenta,Petr Kopa), tak hráče, kteří již s aktivním  fotbalem skončili  ( Jaromír Krpata st., Jiří Růžička, Kamil Šretr), či perspektivní mladíky (např. Marek Šándor, Tomáš Pospíšil, Radek Shejbal). Především jsme však mohli vidět v akci většinu hráčů roveňského áčka, kteří právě v tomto týdnu zahájili  přípravu na nový soutěžní ročník.  Vedle nich  i naše funkcionáře – Radka Krále, Pavla Herbsta či  Milana Rojkoviče. Na turnaji kopal i  kmenový hráč Sokola Roveň,  Ondřej Šretr, jehož návrat na fotbalový pažit by byl určitě  pro fotbal v obci  vítaným přínosem. Domácí tým „Hasiči“ byl  tradičně nadupaný, hrál nejlepší fotbal,  v turnaji neztratil ani bod a po zásluze vyhrál (12 bodů). Škoda jen, že  rodinný triumvirát Krpatových nemohl být komplet, neboť Jarda ml. má natažené  kolenní vazy.  Druhé místo získal se ziskem 7 bodů tým „Králíci“. Velice zajímavý byl právě  souboj Hasičů s Králíky.  Domácí vedli již    3 :0,  Králíci dotáhli na 3:3,  ale v závěru ještě dvakrát inkasovali. Třetí místo získal tým „Newton“ se 4 body. Dle složení tohoto týmu se čekalo, že bude výše, ale jeho užší  kádr  na více než třetí místo nakonec  neměl. Čtvrté místo obsadil tým „Pluto“, který poskládal Jirka Růžička jenž  se nebál  nominovat  i výše uvedenou fotbalovou mládež z Rovně.   Tento tým získal 3 body a na poslední místo odsunul „Indiány“, kteří získali pouhé 2 body.   Nejlepším střelcem turnaje se stal se 6 góly Milan Machatý, hájící barvy domácích Hasičů. Celý turnaj odpískal  Ing.Milan Cimfl, předseda oddílu kopané TJ Sokol Roveň. Věřme, že si  mezi aktéry dokázal vytipovat  hráče, které  s dalšími členy výboru osloví  jako případné posily Sokola Roveň. Mezi diváky turnaje  byla i řada  hráčů  let minulých, kteří na tomto turnaji  někdy aktivně  hráli (např. Karel Valenta, Ludvík Motyčka, Jaroslav Shejbal, Jaroslav Valenta, Karel Shejbal  aj.).  Turnaj v Horní Rovni má své tradiční kouzlo. Hraje se na hřišti solidních rozměrů, zápasy nejsou až tak kontaktní jako na hřištích, které mají rozměry pro klasickou malou kopanou. Rovněž branky jsou větších rozměrů, takže je k vidění více gólů a  příjemné fotbalové prostředí dotváří  perfektně fungující občerstvovací stánek.

Zapsal: Jaromír Pýcha

1. místo - SDH Hasiči: horní řada zleva: Jaroslav Krpata, Tomáš Krpata, Luděk Vach, Michal Sluka, Tomáš Jedlička, Jiří Roček, dolní řada zleva: Martin Koláček, Ondřej Koláček, Milan Machatý

2. místo FC Králici: horní řada zleva: Vašek Melc, Petr Makovský, Radek Král, Pavel Herbst, Milan Petr, Kamil Šretr, dolní řada zleva: David Král, Luboš Kaplan, Zdeněk Motyčka

3. místo FC Newton: horní řada zleva: Radek Pachovský, Tomáš Madák, Dan Valenta, David Franc, dolní řada zleva: Jakub Franc, Honza Baláš, Petr Kopa

Rozhodčí turnaje Ing. Milan Cimfl

Krpatovi. zleva Tomáš (aktuálně Sokol Moravany), Jarda ml. (aktuálně SK Holice), Jarda starší (aktuálně ???)