So, 19. 10. 2019

Turnaj 3+1 - Pardubice-Ohrazenice (muži) - 19. 10. 2019

Sokol Roveň – Kajakáři Dukla 3:2

Branky: P. Steiner (P. Vinař), J. Chobot, M. Nečesaný (P. Vinař)

Sokol Roveň – Černý maskáče 2:1

Branky: P. Vinař (V. Zeman), J. Chobot (V. Zeman)

Sokol Roveň – SPV Oldstars (Pardubice) 6:4

Branky: J. Chobot (P. Steiner, M. Nečesaný) P. Vinař (V. Zeman), T. Metelka (V. Zeman), L. Jehlička, M. Nečesaný (P. Steiner), P. Steiner (J. Chobot)

Sokol Roveň – Ďáblové 7:2

Branky: 2x P. Vinař (T. Metelka), 2x P. Steiner (V. Zeman), L. Jehlička, V. Zeman (T. Bareš), M. Nečesaný (P. Steiner, P. Vinař)

Sokol Roveň – Stavaři a Zdenda 4:8

Branky: L. Jehlička (P. Vinař), P. Steiner (T. Bareš), V. Zeman (P. Steiner), P. Vinař

Semifinále:

Sokol Roveň – Černý maskáče 3:0

Branky: P. Vinař (L. Jehlička), P. Steiner (M. Nečesaný, P. Vinař), L. Jehlička

Finále:

Sokol Roveň – Kajakáři Dukla 5:1

Branky: 2x P. Vinař (V. Zeman), V. Zeman, L. Jehlička, J. Chobot (T. Metelka)

Sestava: T. Bareš – P. Vinař, J. Chobot, V. Zeman, M. Nečesaný, P. Steiner, T. Metelka, L. Jehlička.

Poprvé v nové sezoně jsme vyrazili na turnaj v „malém florbale“ (3+1) do Ohrazenic, kam jsme od loňska začali pravidelně jezdit. Tentokrát se přihlásilo 6 týmů a po odehrání skupiny každý s každým následovalo play off pro 4 nejlepší týmy. Po přesvědčivé jízdě skupinou, kterou jsme ovládli, jsme dokázali zvládnout i nástrahy play off a po poměrně jednoznačných výsledcích jsme dokráčeli k prvnímu triumfu na turnaji nejen v této sezoně, ale i v kalendářním roce 2019.

V prvním zápase nás čekali sportovci sice vrcholoví, ale z poněkud jiného odvětví – Kajakáři z Dukly. Zápas byl poměrně vyrovnaný, po brankách Steinera a Chobota jsme vedli, ale soupeř vyrovnal. Rozhodnutí tak přinesla až závěrečná minuta, kdy Pavel Vinař rozehrávkou z rohu našel před branku naběhnutého Michala Nečesaného, který nabídkou nepohrdl a bylo to 3:2.

Do druhého zápasu už se zapojil i pozdní příchozí Vojta Zeman, který rozjel obě gólové akce při našem obratu na konečných 2:1. Branky stříleli naši obránci Pavel Vinař a Jakub Chobot, který míč efektně pověsil pod horní tyč. Řadu šancí pochytal Tomáš Bareš v naší bráně.

Proti domácímu SPV jsme zápas rozjeli dvěma krásnými kombinacemi, po nichž do prázdné brány zakončovali J. Chobot a P. Vinař. Soupeř snížil, a přestože se za nás trefili i T. Metelka a L. Jehlička, dokázalo SPV dokonce vyrovnat na 4:4, jelikož jsme dělali zbytečné chyby v obraně. V závěru ale P. Steiner z pravého křídla předložil skvělý pas, který do brány tečoval M. Nečesaný. Výsledek jsme pak ubránili nejlepším možným způsobem – míček jsme drželi na holích a Petr Steiner dokonce prostřelil brankáře pošesté.

Vysoká výhra ve čtvrtém zápase nám již zajistila vítězství ve skupině. Začátek byl ovšem nervózní, protože jsme rychle inkasovali a trvalo, než jsme se dokázali uklidnit. Postupně jsme ale góly „nasypali“. Po dvou zásazích si připsali ostrými ranami Pavel Vinař a Petr Steiner (jedna střela byla přes celé hřiště).

Poslední zápas ve skupině byl z naší strany laxní, už o nic nešlo. Navíc soupeř hrál velice dobře, a tak zvítězil 8:4. I tak jsme ale do semifinále šli z 1. místa.

Klíčový semifinálový duel jsme odehráli vzorově. Naše zajištěná obrana soupeře do šancí moc nepouštěla, a když už vystřelili, tak vše kryl Tomáš Bareš. Po nahrávce Leoše Jehličky nás do vedení poslal Pavel Vinař. Tento hráč pak vyslal do úniku M. Nečesaného, jehož blafák skončil na tyčce, ale balon naštěstí do odkryté brány dorazil Petr Steiner. Na konečných 3:0 navýšil ostrou střelou Leoš Jehlička.

Ve finále nás čekal soupeř z úvodního zápasu. Začali jsme bídně, když Tomáš Bareš vyhodil míček na hůl „Dukláka“, který pohotově skóroval. Další střely však již náš gólman za svá záda nepustil. Zápas vzal do

svých rukou náš nejproduktivnější hráč na turnaji Pavel Vinař, jenž prokličkoval celé hřiště, položil si gólmana a nádherné sólo završil vyrovnávací brankou. Stav na naši stranu překlopil Vojta Zeman, jehož opakovanou přihrávku před bránu si soupeř srazil do sítě. Třetí gól přidal Leoš Jehlička, který nastoupil už se zraněným kotníkem. Nakonec se trefil ještě jednou Pavel Vinař a skóre uzavřel Kuba Chobot. Celý turnaj jsme tak poměrně suverénně ovládli.

Zapsal: M. Nečesaný