Pá, 07. 12. 2012

V dnešním příspěvku Roveňský poločas připravil  malý rozhovor s Markem  Schmeiserem (nar. 1996), který je stále kmenovým hráčem TJ Sokol Roveň a v minulém roce hájil barvy FK Pardubice v dorostenecké lize  a zároveň se stal vícemistrem ČR v kategorii U-18 ve futsale.

Marku, skončil fotbalový podzim Můžeš stručně zhodnotit  své působení v mužstvu FK Pardubice ? Jakou soutěž jsi chytal, jak se Ti dařilo ?
 Jedním slovem tragédie… V půlce srpna při posledním přátelském utkání s Jihlavou, jsem se asi v 5. minutě srazil s útočníkem Jihlavy. Následoval převoz do nemocnice, kde mi po různých vyšetřeních lékaři oznámili, že mám zlomeninu horní čelisti a lícní kosti. Následovala dvou měsíční léčba. Stihl jsem odchytat jen dva mistrovské zápasy ke konci sezony U17.
   Jsi gólmanem, chytáš  jak ve fotbale, tak ve futsale.  Co bys řekl ke svému působení  ve futsale ?
Na futsalovou sezonu jsem se moc těšil, zvláště po loňském úspěchu. Chytám za dvě kategorie U16 a U18.
   Kteří trenéři Tě vedou v obou sportech, jak je hodnotíš?
Fotbal – Jiří Kovárník
Futsal – Jiří Tesař
 Oba trenéry hodnotím kladně, zvláště jejich přístupem k hráčům. Oba vyznávají klidné vedení zápasů i tréninků. Osobně moc nemám v oblibě trenéry, kteří na hráče neustále křičí.
   A co další sportovní kariéra Marka Schmeisera ? Budeš  pokračovat dále v Pardubicích?
Právě zvažuji, jestli po osmi letech nenastal čas změny. V součastné době cítím potřebu maximální zápasové vytíženosti, zvláště po zranění. Zvažuju několik možností.
  Sleduješ i fotbalové dění v Rovni a Litětinách ? Jak ho hodnotíš ?
Co se týká roveňského áčka, jsem jeho  součastným umístěním celkem zklamán. Kádr má každopádně na vyšší příčky. Výsledky béčka nejsou také příliš dobré.
Litětiny budou mít dle mého problém udržet se ve III. třídě a jejich béčko tím pádem nemá budoucnost.
   Myslíš, že je v Rovni nějaký další fotbalový talent, který by mohl následovat Honzu Shejbala i Tebe a uplatnit se ve vyšších mládežnických soutěžích ?
Natolik detailně mládežnické týmy nemám možnost sledovat, tak nevím o žádném výrazném talentu.
  Co bys poradil mladým klukům, kteří chtějí ve fotbale něco dokázat ? Co pro to musejí udělat ?
Makat, makat, makat…spousta dřiny, tvrdé práce a spousta obětovaného času.

Co Tebe  dále baví vedle fotbalu a futsalu ? Máš na další záliby vůbec čas ?
Čas nezbývá téměř žádný, ale veškerý volný trávím s přítelkyní a s rodinou.
 Máš nějaký fotbalový vzor, kterému týmu fandíš ?
Vyloženě vzor nemám, ale líbí se mi styl chytání Manuela Neuera. Z týmů mám asi nejraději Chelsea.
  Prozraď taky něco na tátu. Jak se mu daří s píšťalkou ve fotbale i futsale ? Jaké zajímavé zápasy v poslední době pískal ?
Fotbalový podzim odpískal v klidu. Zvládl i odpískat utkání ve sněhové vánici. :D (Přelouč – Lanškroun).    Z fotbalu přeskočil do futsalu, kde se mu daří, za což byl odměněn nominací jako třetí rozhodčí na finále poháru Chrudim – Bohemians, přenášeného Českou televizí.
Díky za odpovědi. Ať  se  daří !
Taky díky,  a přeji všem příznivcům roveňské kopané pěkné svátky a hlavně hodně zdraví v novém roce.

Připravil : 6.12.2012 J.Pýcha