St, 22. 02. 2017

Máme za sebou první měsíc zimní přípravy. Přípravy na těžké jaro, ve kterém se pokusí fotbalový tým TJ Sokol Roveň opakovaně zachránit okresní přebor. Výchozí situace je horší než před rokem, tým však byl doplněn o Jaromíra Krpatu ml. (nar. 1988), tj. o hráče krajské úrovně. Asistentem trenéra se stal Jaromír Krpata st. (nar. 1964), který má bohaté hráčské i trenérské zkušenosti. Právě k němu je směřováno několik dotazů.

Jardo, potěšením pro řadu našich fanoušků je nejen to, že vedle tvého syna Tomáše oblékne roveňský dres i druhý syn Jarda, ale i to, že k mužstvu přicházíš se svými zkušenostmi i Ty. Řekni našim příznivcům, co bylo zásadní pro rozhodnutí Jardy i Tebe do fotbalu v Rovni vstoupit?

U Jardy rozhodla pracovní vytíženost. Práce, kterou vykonává je časově náročná. Na moje rozhodnutí měli vliv oba synové a Pavel Herbst. Já už jsem o trénování nepřemýšlel.

Připomeň našim čtenářům svou aktivní hráčskou kariéru, soutěže, které jsi hrál a zároveň i Tvou dosavadní kariéru trenérskou.

Sparta Dašice            do roku 1979             okresní přebor

RH Pardubice            1979-1983                   2.dorostenecká liga

Tesla Pardubice        1983                              I.A třída

TJ Sušice                     1983-1985                   I.A třída

Tesla Pardubice        1985-1991                   krajský přebor/divize

Sparta Dašice             1992                             I.B třída

SK Holice                     1992-1995                   divize

Sparta Dašice             1995-1997                   okresní přebor

Litětiny                        1997-2001                   III.třída/IV.třída

Trenér mládeže MFK/Tesla Pardubice      2001-2004

Trenér   Sokol Moravany                               2007-2008

Kterých spoluhráčů a trenérů, kteří Tě vedli, si dodnes vážíš?

Určitě to byl trenér Jaroslav Bolek, který mě vytáhl z okresu do 2. dorostenecké ligy.

Tomáš i Jarda šli ve Tvých šlépějích, hráli žákovskou ligu, zahráli si divizi dospělých. Jak hodnotíš jejich rozhodnutí kopat v Rovni? Neměli ještě nějaký čas kopat krajský přebor?

Určitě, také jsem toho názoru, a oba to vědí.

Nyní již k fotbalu v Rovni. Jak již zaznělo, rozhodl ses týmu pomoci v roli asistenta trenéra. Na zápasy jsi chodil pravidelně, proč podle Tebe tým skončil náš tým po podzimu na posledním místě?

Na podzim umístění ovlivnila velká marodka.

Po měsíci přípravy – jak vidíš šance na záchranu, jak k přípravě kluci přistupují?

Kdybych nevěřil v záchranu tak tu nejsem. Přístup kluků je dobrý, ale může být lepší (početně na trénincích).

Co by se mělo dle Tvého názoru zlepšit, je potřeba tým ještě doplnit?

Hlavně si hráči musí uvědomit, že na okres je potřeba trénovat.

Jaký máš Ty názor na případný návrat Ludi Vacha do týmu TJ Sokol Roveň, co Tomáš Madák?

Tomáš Madák začal trénovat a přislíbil pomoci v boji o záchranu.

Jak bude příprava probíhat dále, máte již jasno o termínech a soupeřích v přípravě?

Trénujeme 3x týdně a v plánu jsou do začátku soutěže tři přátelská utkání.

25. 2. 2017 – Prosetín  hřiště?

11. 3. 2017 – Zámrsk   hřiště?

18. 3. 2017 – Zámrsk   hřiště?

Pozorně vnímáš i fotbalovou kariéru Honzy Shejbala. Po půlročním hostování v Nitře bude na jaře z FC HK hostovat v druholigových Pardubicích? Jak hodnotíš toto jeho rozhodnutí?

Honza už je ve věku, kdy potřebuje pravidelně hrát. Pokud cítí, že v Pardubicích bude pravidelně hrát, tak se rozhodl správně. Zná dobře trenéra, který ho vedl již v dorostu.

Patříš mezi fotbalové osobnosti, které fotbalu rozumí a vidí i dále, než jen na tým ze hřiště za sokolovnou. Stručně, jak tedy vidíš perspektivu fotbalu v Moravanech, Holicích, Pardubicích či Hradci?

Perspektiva okolních klubů je o vlastních odchovancích. V současné době to je problém, a od toho se bude vše odvíjet.

Na závěr, máš nějaký vzkaz pro hráče, diváky a funkcionáře?

Přeji si, ať se nám společným úsilím podaří okres udržet.

Jardo, přejeme Vám všem, ať se daří a společnými silami zachráníte okres pro Roveň.

Dotazy připravil dne 4. 2. 2017 J. Pýcha