Po, 13. 02. 2012

Mrzne až praští, paní zima se nechce vzdát své vlády. Přesto již na dveře ťuká jaro, minimálně to fotbalové. Příští týden má výkop první ligový zápas, zápasové kopačky oprašují i hráči z ostatních soutěží. Fotbalový oddíl  TJ. Sokol  Roveň je v plné přípravě na jarní část bojů v okresním přeboru. V termínu 9.-12.2.2012 absolvovali hráči tradiční zimní kondiční  soustředění. Přímým účastníkem byla i osoba nejpovolanější – Radek Král (nar. 1980), jednatel T.J. Sokol a stále  i aktivní hráč B - týmu. Právě jeho se zeptal Roveňský poločas na několik detailů zajímajících i  naše příznivce.

Takže tady jsou konkrétní dotazy :

Radku, můžeš upřesnit kde se konalo letošní zimní soustředění, můžeš upřesnit, jak  jste toto netradiční místo objevili?
Letošní soustředění proběhlo v městečku Mšeno na Mělnicku. Důvodem hledání nového místa pro naše soustředění, byla skutečnost, že v Žacléři, kam jsme jezdili na soustředění dříve zrušili ubytovnu a restauraci, kde jsme soustředění trávili. Našel ho Pavel Shejbal mladší a jak jinak v dnešní době přes internet. V listopadu jsme se tam byl osobně podívat a vše se domluvilo.

Jaké tréninkové zázemí bylo k dispozici ?
K dispozici jsme měli travnaté hřiště, UMT v Mělníku a okolní kopečky J. V případě potřeby byla dojednána i tělocvična v tamní sokolovně. Tu jsme však letos nevyužili.

Kolik, resp. kteří hráči se soustředění zúčastnili ?
Nakonec nás tam bylo 15 hráčů (ne všichni celý termín) + trenér.  Z áčka jeli všichni kromě (L. Vacha (dovolená), M. Pachovského (starost o dítě), A. Kašpara (starost o dítě) a D. Šišána (zranění). Z „B“ týmu já, Pavel Herbst a Pavel Schejbal ml..

Kdo financuje takovouto akci ?
 Tuto akci financujeme z příspěvků hráčů, kteří na soustředění jedou a také z vlastní činnosti (z výtěžku ze Šibřinek).

Jaká byla náplň přípravy, odehrálo mužstvo i nějaký přípravný zápas ?
Dopolední tréninkové jednotky byly zaměřeny na běhání (první jednotka: 3x6 minut + 3x4 minuty + 3x2minuty  a to dvakrát do kola + nějaké sprintíky na závěr, 3. jednotka 10 x osmička (cca 400 m) + 20 sprintů do kopce (rozděleno na 4 série), 5. jednotka běhy 150 + 100 +50 po pěti a třikrát zopakovat). Odpolední tréninkové jednotky byly zaměřeny na herní průpravu, kde jsme dvakrát využili travnaté hřiště u ubytovny a dvakrát UMT v Mělníku. Jednou s dorostenkami FK Jablonec nad Nisou (zápas za odměnu – bylo se na co koukat, škoda jen, že byla zima a fotograf Balda se schoval do kabiny) a druhý poslední den soustředění s SK Mšeno (OP Mělnicko).

Měl trenér Franc  k dispozici i nějaké nové, resp. staronové tváře ?
Ne, nikdo nový s námi nebyl.

Jaká nálada panovala v týmu ? Trenér při prvním letošním tréninku všem sliboval  dřinu…
Pokud se podíváte na skladbu tréninku tak jsme snad něco naběhali.  Upřímně, čekal jsem to horší, nakonec to dali všichni i se stánkařem.

Patříš mezi pravidelné účastníky zimních tréninkových jednotek. Jsi zároveň funkcionářem. Takže dotaz ze dvou pohledů – jak hodnotíš dosavadní zimní přípravu, přístup spoluhráčů  jako hráč a funkcionář ?
Co jsem měl možnost se zúčastnit tréninků o sobotách, tak se scházíme v hojném počtu 12- 18 lidí na tréninku. V týdnu je v úterý fotbálek a ve čtvrtek posilování. Tam je účast slabší, věřím však, že se dokážeme dobře na jaro připravit. Trošku mě mrzí absence těch, kteří nemohli (nebo nechtěli) jen na „vrchol“ zimní přípravy na soustředění. Jinak parta je stále dobrá a šlape.

Pozoruješ u některých kluků, že jejich fyzická kondice jde nahoru ?
Jen u sebe (snad J). Možná u Jakuba France, bratra a Milana Machatého.

Vracejí se všichni zdravotně v pořádku ?
Ano. Byli  sice nějaké problémy (namožená třísla, naražená kostrč), nějaké únavové bolístky. To však k tomu patří a za týden se o tom už neví.

Víš co čeká hráče v další fázi přípravy ?
Tréninky budou v úterý (herní průprava - jezdí se na UMT do Dolních Ředic), ve čtvrtek tělocvična a o víkendu už nějaké přípravné zápasy. O jejich datech budeme na našich stránkách informovat.

Co post gólmana, v závěru roku 2011 si zlomil klíční kost Honza Baláš, zdravotní problémy měl i Honza Kopřiva ?
Honza Kopřiva odchytal dvě přípravná utkání na soustředění a nic si nestěžoval (kromě zimy) – takže by měl být na jaro připraven. Co se týče Honzy Baláše, tak tam záleží na lékařích. Chodí si s námi však už zaběhat, takže věřím že to bude brzy zase dobrý a trenér si bude moci vybírat.

Děkuji za odpovědi,   J. Pýcha