Ne, 15. 01. 2017

Dne 14. 1. 2017 se uskutečnil první oficiální trénink roku 2017, zahájila zimní příprava fotbalového oddílu TJ Sokol Roveň na těžké jarní boje ve fotbalovém okresním přeboru. Mráz a chumelenice.  Účast? Prohlédněte si přiloženou fotodokumentaci. Pozorný čtenář a věrný příznivec Sokola Roveň dokáže z obrázků vyčíst, že borců, kteří by měli zachraňovat topící se okresní loď jako účastníci základní sestavy, bylo zhruba 6 – 7…Nechyběl jubilant Vašek Melc, který v těchto dnech slaví svou čtyřicítku. Po krátkém úvodním protažení k hráčům nejprve promluvil Pavel Herbst, který zastupoval předsedu oddílu Ing. Milana Cimfla, který se nemohl na zahájení dostavit. Následně si vzal slovo Petr Kopa, který dále pokračuje v roli hlavního trenéra. Co bylo hráčům řečeno? Úkol zachránit okresní přebor je velice těžký, ale není nereálný. V loňském roce se to povedlo, letos je výchozí postavení horší. Přichází však nadstandardní posila, do Rovně se vrací po mnoha letech stálý člen základní sestavy týmu krajského přeboru SK Holice, náš odchovanec, devětadvacetiletý Jaromír Krpata ml.! (pozn.: Tak to je nikoliv bomba, ale fotbalová puma!) Jarda přichází proto, že chce pomoci. Je třeba si uvědomit, že jedinec nic moc nezmůže, pokud se nepřidají ostatní. Avšak právě Jarda je tím rozdílovým hráčem, dle svých charakterových vlastností i tou pravou přirozeně autoritativní osobností, která by měla dokázat „nakopnout“ ostatní spoluhráče k poctivému přístupu, který by mohl vést k záchraně okresu. Pozitivní informací je i to, že v kádru zůstává nadále i Jardův, o jeden rok mladší brácha Tomáš Krpata. Po podzimu se totiž proslýchalo, že uvažuje o návratu do týmu SK Holice. Pavel Herbst tlumočil názor výboru v tom smyslu, že boj o záchranu okresu se bytostně týká nejen hráčů áčka, ale i béčka. Pokud by se sestoupilo, nebude zájem přihlašovat a držet v mistrovských soutěžích béčko. Další posily zatím hlášeny nejsou. Pro tým a snahu udržet okres by bylo ideálním přesvědčit k pomoci i roveňského zastupitele, který v Rovni s fotbalem též začínal, Lukáše Pištoru. Pavel dále uvedl, že jako vedoucí u týmu končí Honza Kopřiva. Dnes by mělo proběhnout jednání s jeho případným nástupcem (pozn.: odhaduji, že by to mohl být Jaromír Krpata st., jehož zapojení by bylo bezesporu dalším pozitivem roveňské kopané v této složité situaci). Já (J.Pýcha) jsem vyzval hráče, zda by nestálo za kolektivní hráčské zvážení, přemluvit trenéra Petra Kopu, aby se stal hrajícím trenérem v Rovni… Trenér Petr Kopa následně hráče informoval o svých představách o podobě přípravného období. Pravidelné tréninky budou nyní ve čtvrtek v 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 hodin. Není plánována účast v žádném zimním turnaji, první zápas by se měl uskutečnit dne 25. 2. 2017 v Prosetíně. Následovat by mělo soustředění, po vzájemné domluvě všech zainteresovaných buď v Rovni (levnější varianta), případně tradiční, pobytové. Podmínkou druhé varianty je však minimální závazný příslib účasti alespoň jedenácti hráčů kádru áčka. V průběhu března plánuje trenér i zápasy hrané v průběhu týdne, sehrát by chtěl 3 - 4 zápasy. Ve dvou z nich by měl být soupeřem Zámrsk.

Poté následoval první „zahřívací“ trénink na sněhu. Vážení příznivci roveňské kopané. Byl jsem se na prvním tréninku podívat za Vás. Vše podstatné, co bylo v rámci tréninku vyřčeno z úst povolaných, jsem Vám výše sdělil. Závěr: Roveňský fotbal žije, funkcionářům oddílu není další osud fotbalu v Rovni lhostejný, v rámci svých možností dělají, co můžou. Teď vše záleží na hráčích a jejich poctivém přístupu. Účast na dalších trénincích by však měla být určitě daleko početnější. S pozdravem všem.

Nazdar, sejdeme se zase všichni na fotbale v Rovni

Připravil J.Pýcha