So, 26. 01. 2013

Jak jistě víte, Sokol Roveň má v mistrovských soutěžích ročníku 2012/2013 přihlášeny své  týmy v kategorii  elévů, dorostu a mužů. Jelikož ve věkové kategorii žáků (10-14 let) by se v Rovni neposkládal tým s dostatečným počtem hráčů, museli někteří kluci, kteří rovnou nechtěli hrát v kategorii dorostu,  na hostování či přestup do okolních klubů.

V neděli dne 27.1.2013 pořádal Sokol Moravany halový turnaj starších žáků v kopané, na kterém se představila tato  mužstva: Sokol Moravany, SK Holice, FK Horní Ředice, FK Přelouč,  Tatran Hrochův Týnec, Sokol Libchavy a FC Body Bukovka. V týmech Sokola Moravany a SK Holice nastupuje pravidelně  několik hráčů Sokola Roveň, takže navštívit tento turnaj bylo dobrou příležitostí vidět některé borce z Rovně opět  v akci. Konkrétně :

Radek Shejbal (nar. 1998), přestoupil ze Sokola Roveň do týmu SK Chroustovice, kde pravidelně válí za mužstvo starších žáků, které po podzimní části soutěže vede Okresní přebor na Chrudimsku.  Přestoupil proto, aby mohl v rámci tzv. „střídavého startu“ hrát zároveň  za tým dorostu Sokola Moravany v I.A třídě. Radek je vysoký, štíhlý  hráč, který nastupuje především na postu obránce, trenér  dorostu ho občas na hřiště pošle i do útoku.  Po skončení základní školy by rád studoval SPŠ chemickou v Pardubicích – obor hasič. Výkonnostně se posunul výrazně nahoru, pozičně i herně, nebojí se nabízet  do hry,  řešit vzniklé situace  vždy fotbalově, získal patřičný herní přehled.

Lukáš Rulíšek (nar. 1998), tento hráč Sokola Roveň, který bydlí v Čeradicích přestoupil do týmu SK Holice. V Holicích hraje krajskou soutěž a v rámci „střídavého startu“ nastupuje i za tým MFK Chrudim v žákovské lize. Jeho silnější nohou je pravačka, nastupuje v obraně jak na pravém, tak levém okraji. Po skončení základní školy by se chtěl věnovat studiu jazyků a v budoucnosti by se rád živil jako překladatel. Rovněž u Lukáše můžeme konstatovat, že působení ve vyšších soutěžích  přispělo  k jeho  fotbalovému růstu.

Jakub Shejbal (nar. 1999), je dalším pokračovatelem fotbalové tradice rodiny „Pedrových“. Jakub studuje osmilété  Gymnázium Dr.Emila Holuba v Holicích. Z Rovně přestoupil do Sokola Moravany, zároveň však v rámci „střídavého startu“ nastupuje za tým SK Holice. Nastupuje hlavně v brance na postu gólmana, ale není mu cizí ani hra v poli. Fotbalově by to nejraději dotáhl až do 1. ligy, profesně by chtěl jednou navrhovat budovy, studovat architekturu. V loňském roce absolvoval několik  tréninků i soustředění s týmem ligových žáků  FK Pardubice.

V Holicích působí i další kluci z Rovně -  Lukáš Kaplan (1998), Pavel Prešek (1999) a Jakub Vacek (1999).  Bohužel tyto borce jsme na turnaji v akci neviděli, neboť v době konání turnaje pobývali na lyžařském kurzu.

Pokud Vás zajímají i výsledky zmíněného  turnaje, určitě je najdete na webových stránkách Sokola Moravany. Roveňský poločas Vám tímto chtěl  pouze podat informaci o působení žáků  z Rovně v okolních klubech.

Zapsal 27.1.2013 J.Pýcha