Ne, 12. 05. 2019

Přebor ČOS ve florbalu 2019 (muži) – Praha 12. 5. – 3. místo!

Roveň – Sokol Třebíč 3:6

Branky: T. Bareš (V. Procházka), V. Zeman (V. Procházka), M. Nečesaný (V. Buben)

Roveň – Sokol Frýdlant nad Ostravicí 0:4

Roveň – Sokol Silůvky 7:3

Branky: 3x V. Procházka (M. Novák, P. Vinař) 2x V. Zeman (2x V. Procházka, M. Vinař), M. Vinař (P. Steiner), P. Steiner (V. Zeman)

Sestava: M. Dušek – P. Vinař, V. Buben, M. Novák, M. Vinař – V. Procházka, V. Zeman, P. Steiner, M. Nečesaný, T. Bareš.

Finálový Přebor ČOS se konal znovu na pražských Vinohradech, v hale, kde se letos hrála nejvyšší soutěž ve florbalu. Obhajovali jsme loňské i předloňské prvenství – útočili jsme na zlatý hattrick. Už kvalifikace na letošní Přebor ČOS však byla dost náročná - na župním turnaji v Jevíčku (březen) i na Oblastním přeboru západ v Praze (duben) jsme obsadili 2. místo.

Již počtvrté v řadě jsme se tedy utkali s Třebíčí a dvěma nejlepšími týmy z oblasti východ. Část týmu přijela již v sobotu večer, aby načerpala pražskou atmosféru a mimo jiné zhlédla hokejové utkání české reprezentace. Bohužel nás limitovala zranění – Tomáše Metelku vůbec nepustilo na Přebor, Michal Vinař utrpěl tržnou ránu na ruce v 1. zápase (turnaj však statečně dohrál) a Tomáš Bareš si zranil koleno. Bojovali jsme, ale tentokrát to nestačilo na víc, než na 3. místo. I to je však pro náš oddíl velkým úspěchem – v republice jsou aktuálně jen dva lepší sokolské florbalové týmy...

Hned v prvním zápase jsme narazili na největšího favorita - Třebíč. Začátek byl poměrně divoký, branky začaly padat celkem rychle. Trefoval se i soupeř, ale za nás dokázali po nahrávkách Vítka Procházky srovnávat Tomáš Bareš a Vojta Zeman. Soupeř pak ale odskočil do výraznějšího náskoku, který už nepustil. Pomohlo mu k tomu i proměněné trestné střílení (a to ještě další nájezd Michal Dušek pokryl). Na konečných 3:6 snížil po pohledné sólo akci Michal Nečesaný, jenž přešel přes obránce a obalamutil i brankáře. Na víc jsme se bohužel nezmohli.

V druhém zápase byl naším oponentem Frýdlant. V tomto utkání jsme měli více šancí než soupeř, ale nedokázali jsme proměnit ani ty největší z nich (a bylo jich opravdu dost). Nutno uznat, že nás vychytal fantastický gólman Frýdlantu. Někdy chybělo i víc pověstného štěstíčka, jindy jsme akce překombinovali či zakončili nepřesně. Soupeř naopak dokázal své šance využít. Dlouho byl stav 0:1, ve hře nás udržel Michal Dušek dalším chyceným trestným střílením. Frýdlant ale nakonec vedení navýšil a v samém závěru, kdy jsme se pokusili hrát power play, přidal další dvě branky. Prohra 0:4 pro nás byla velmi krutá a stav opravdu neodpovídal předvedené hře, avšak soupeř nám dal lekci z produktivity.

Poslední zápas se Silůvkami se tak změnil v boj o 3. místo. V něm jsme naštěstí znovu nalezli přesnou mušku a zvítězili jsme jednoznačně 7:3. Hattrickem se blýskl Vítek Procházka, který v zápase posbíral celkem 5 bodů. Dvě branky přidal Vojta Zeman, jednu z nich po luxusní kombinaci s Procházkou a M. Vinařem. V dalších dvou gólech měl prsty Petr Steiner, který nejprve v přesilovce nahrál Michalu Vinařovi, jenž zavěsil nekompromisně příklepem, a poté se sám trefil.

Konečné pořadí Přeboru ČOS:

1. Sokol Třebíč

2. Sokol Frýdlant nad Ostravicí