Pá, 20. 12. 2019

Branky: 3x R. Lukacs

Roveň – IBK Holice „oranžoví“ 3:0

Branky: 2x M. Pamánek, R. Lukacs

Sestava Rovně: Antonín Jedlička – Adam Hájek, Martin Pamánek, Radek Lukacs, Daniel Fritsch, Jan Provazník, Samuel Kopa, Berenika Nováková, Amálie Hájková, Matyáš Netík

Mladší žáci (děti z 1. stupně ZŠ), kteří s námi trénují teprve od října, vyrazili na první přátelský zápas do Holic. Zde narazili na dva mládežnické týmy holického IBK. Nadšení našich hráčů a dvou hráček bylo velké, což se projevilo i na samotné hře. Trochu mladšího soupeře jsme ve všech zápasech přehrávali, někdy výrazněji, jindy méně. Zaslouženě z toho byla 3 vítězství a jedna remíza (a to soupeř vyrovnal až v posledních vteřinách). Pochvala patří všem roveňským mládežníkům i jejich trenérovi Pavlu Vinařovi! Z jednotlivců nejvíce vynikl střelec 7 gólů Radek Lukacs, jistý brankář Tonda Jedlička zase hned 3x vychytal čisté konto.

Ještě více než samotné výsledky však potěší slova odposlechnutá z úst našich nejmladších svěřenců na střídačce: „Já jsem tak rád, že jsem si vybral florbal. Je to ten nejlepší sport!“ Tak si přejme, aby dětem toto nadšení pro florbal – a pro sport vůbec – vydrželo co nejdéle!

Zapsal: Michal Nečesaný