Ne, 05. 10. 2014

Na naše nedělní posvícení se odehrál zápas starých gard mezi Rovní a hráči z okolních vesnic.

Za domácí gardu nastoupila tato sestava: Štěnička, Horák, Hrdý, Kašpar, M, Smítal, Valenta, Zoubek, Kynel, Cimfl, Pavliš, Kučera, Sháněl.

Za tým staré gardy složené z hráčů Ostřetína,Litětin a některých hráču z Rovně pak Vlasák, Dědek, Starý, Fridrych, Hejl, Vosáhlo, Shejbal, Kašpar Z, Rojkovič, Růžička.

Zápas který se odehrál před početným publikem se musel herně i divácky líbit. Hrálo se dvakrát 35 minut, což pro nás staré pány je tak akorát a byly k vidění pohledné akce. Z jedné takové, po nakopnutí balonu od Shejbala za domácí obranu a po chybě Štěničky, Rojkovič předložil přihrávku na Růžičku, který překonal Hrdého v bráně domácích 0:1. Další slibné akce hostí  do poločasu, však už žádnou změnu skóre nepřinesly.

Do druhé poločasu se obraz hry změnil a domácí borci měli více ze hry. Při této převaze vzal Horák na sebe první střelu, kterou hostující brankář Dědek podcenil (jako za mladých let) a míč skončil v jeho síti, (prej špatné rukavice, nebo co) 1:1. Hostující tým se pouštěl do brejků, ale ani Růžička ani Rojkovič nedokázali své šance promněnit. Domácí poté předváděli pěkné akce (jako tenkrát za mlada) vše na Zoubka, který dvakrát utekl a nejdříve nacentroval přes golmana na zadní tyč, kde stál Pavliš, který zasunul míč do branky 2:1. Další centr Zoubka opět na zadní tyč, kde stál kupodivu Valenta a v pohodě do odkryté svatyně 3:1.

Zápas hraný jen tak pro radost, bez faulů a hlavně pro vzpomínku na stará časy se povedl. Děkuji všem hráčům za hezké odpoledne, krásný zážitek a doufám, že nezůstane jen u toho to jediného zápasu a budeme se snažit takových zápasů odehrát více, jak pro oko diváka, tak pro nás, ať nám ty těla jen tak rychle nezastárnou.