So, 17. 03. 2018

Župní turnaj Jevíčko MUŽI - 17. 3. 2018 – 1. místo

Roveň – Makov 5:2

Branky: 2x P. Steiner (V. Buben, V. Procházka), J. Roček (M. Nečesaný), Jan Ptáček (M. Nečesaný), V. Procházka (P. Steiner)

Roveň – Živanice 7:1

Branky: 3x V. Procházka (P. Steiner), 2x Jan Ptáček (2x M. Nečesaný), J. Roček (M. Nečesaný), P. Steiner (V. Procházka)

Roveň – Městečko Trnávka 4:2

Branky: 3x V. Procházka (P. Steiner, M. Novák, J. Roček), M. Nečesaný

Sestava: M. Dušek - M. Novák, M. Vinař, V. Buben, J. Roček – P. Steiner, V. Procházka, Jan Ptáček, M. Nečesaný.

Do Jevíčka jsme vyrazili zahájit pouť za obhajobou loňského senzačního vítězství na Přeboru ČOS v Praze. K postupu do dalšího kola jsme potřebovali skončit nejhůře na 2. místě. Nakonec se nám podařilo vyhrát turnaj bez zaváhání s celkovou bilancí 3 vítězství a skóre 16:5. Petr Steiner byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a Vítek Procházka se navíc stal nejlepším střelcem. Pochvala patří všem zúčastněným hráčům, kteří dokázali hrát ve velkém tempu a příkladně bojovat.

V prvním zápase nás čekal Sokol Makov. Do zápasu jsme vstoupili bojovně, ale náš soupeř taktéž, takže byla hra vyrovnaná. Postupně jsme však přeci jen začali přebírat otěže. Makov sice šťastně skóroval, ale za nás se trefili Petr Steiner a z dálky po standardce Jiří Roček. Hned na začátku druhé půle nám třetí brankou dodal klid Jan Ptáček. Pak ještě skóre navýšili po pěkných akcích Vít Procházka a svým druhým gólem Petr Steiner.

Dalším soupeřem byly Živanice, které se přeboru účastnily premiérově. První polovina byla vyrovnaná, definitivně jsme však soupeře zlomili na začátku druhé půlky a pak už jsme pouze navyšovali skóre. Třemi góly zazářil Vítek Procházka, jenž opět skvěle spolupracoval s Petrem Steinerem (který taky skóroval). Branku opět dal i Jirka Roček a dvakrát se trefil junior Jan Ptáček.

Do posledního zápasu jsme šli již s jistotou postupu do Prahy, šlo nám však o vítězství v turnaji. Tým Městečka Trnávky měl stejně jako my na kontě dvě vítězství, avšak horší bilanci vstřelených a obdržených gólů. Stačila nám tedy i remíza, ale od začátku jsme šli za vítězstvím. Toto tažení opět řídil Vít Procházka a tradičně skvěle chytající Michal Dušek. Soupeř zbraně neskládal, naše vedení vždy snížil na jednu branku, avšak vítězství pojistil v závěru Michal Nečesaný.

Zapsal: M. Nečesaný