Út, 01. 05. 2018

Oblastní přebor západ ve florbalu Praha 2018 – DOROST (21. 4.)

Základní skupina:

Roveň – Ostroměř 1:2

Branka: L. Haus (V. Schejbal)

Roveň – Švihov 2:5

Branky: L. Haus (V. Schejbal), V. Schejbal (Š. Sochor)

Roveň – Velim 0:3

Čtvrtfinále:

Roveň – Třebíč 2:5

Branky: L. Haus (Jiří Ptáček), V. Schejbal

Sestava: O. Shejbal – Jiří Ptáček, E. Hrochová, R. Kopřiva, A. Lukášová – L. Haus, V. Schejbal, Š. Sochor, A. Chybová, N. Hradílková.

Roveňští dorostenci se díky druhému místu z Jevíčka a divoké kartě poprvé v historii kvalifikovali na oblastní přebor, a tak jeli do Prahy za dosud největším florbalovým zážitkem svých kariér. Komplikaci však znamenal věkový limit, jenž způsobil, že do branky musel (stejně jako v Jevíčku) obránce Ondra Shejbal, který určitě nezklamal, ale jeho přínos chyběl naší obraně. Náš tým, zřejmě nejmladší a se suverénně nejvyšším počtem dívek, nakonec vypadl ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem turnaje z Třebíče. Za své výkony se však naše holky a kluci rozhodně nemusí stydět!

Do prvního zápasu jsme nevstoupili úplně šťastně, v první půli jsme dostali dva poměrně laciné góly. Pak jsme byli jednoznačně lepším týmem a náš tlak se stupňoval. Svůj střelecký účet otevřel přesnou střelou Lukáš Haus, přidat se k němu mohli i další, avšak nestalo se. Během závěrečné hry bez brankáře jsme soupeře zatlačili před jeho bránu a měli jsme několik gólových šancí, ale bez úspěchu. Tato prohra nás v dalším průběhu mrzela.

Ve druhém zápase nás potkal silný Švihov. Našemu týmu chyběl lepší pohyb i souhra, naopak soupeř se dokázal prosazovat. Za stavu 0:4 jsme se však nevzdali a z perfektně provedených brejků jsme zápas zdramatizovali. Nejprve po akci středem hřiště nabil Vojta Schejbal kanonýru Hausovi na bombu z voleje, poté Štěpán Sochor vybídl V. Schejbala ke skórování do prázdné branky. Víc jsme však už nezvládli a prohráli 2:5.

V posledním zápase skupiny jsme potřebovali zvítězit, avšak soupeř z Velimi byl nad naše síly. Prosadit jsme se nedokázali, a tak jsme prohráli 0:3, což znamenalo 4. místo ve skupině a nejtěžšího možného soupeře pro čtvrtfinále – obhájce z Třebíče.

Od začátku čtvrtfinále se nám dařilo nabourat třebíčský systém hry, ale soupeřovi hráči ukázali individuální kvalitu a dokázali si vypracovat několik šancí, které i proměnili. Ani tentokrát jsme se nevzdali a dokázali jsme snížit ve druhé půli. Nádhernou akci předvedl Lukáš Haus, který se z křídla natlačil před bránu, položil si gólmana a s přehledem zakončil na 1:3. Soupeř znovu odskočil, další přesnou střelu však přidal Vojta Schejbal. V závěru jsme se pokusili vrhnout síly do útoku, ale Třebíč završila skóre na 2:5.

Zapsal: M. Nečesaný