Út, 01. 05. 2018

Oblastní přebor západ Praha 2018 - 22. 4. - 1. místo

Skupina B:

Roveň – Sokol Janovice 7:1 (4:1)

Branky: 3x V. Procházka (2x P. Steiner, 2x V. Zeman) 2x P. Steiner (V. Procházka, M. Dušek), M. Nečesaný (V. Zeman), Jan Ptáček (M. Dušek)

Roveň – Sokol Sobotka 5:0 (2:0)

Branky: 3x P. Steiner (3x V. Procházka, V. Zeman), V. Procházka (V. Zeman), Jan Ptáček (M. Nečesaný)

Roveň – Sokol Třebíč 1:2 (0:1)

Branka: V. Procházka

Roveň – Sokol Velim 4:0 (2:0)

Branky: 2x P. Steiner (M. Novák, V. Procházka), 2x V. Procházka (2x P. Steiner)

Semifinále:

Roveň – Sokol Švihov 6:1 (4:1)

Branky: 2x V. Procházka (V. Zeman, P. Steiner), M. Nečesaný, M. Vinař (M. Nečesaný), Jan Ptáček (M. Vinař, M. Nečesaný), P. Steiner (V. Buben)

Finále:

Roveň – Sokol Třebíč 2:1 (1:0)

Branky: 2x V. Procházka (V. Zeman)

Sestava: M. Dušek – M. Novák, V. Zeman, M. Vinař, V. Buben – V. Procházka, P. Steiner, M. Nečesaný, Jan Ptáček.

Většina týmu vyrazila do Prahy už v sobotu, aby se před nedělním bojem stihla tradičně aklimatizovat. Kvůli zraněním nám chybělo několik hráčů, navíc téměř polovina sestavy musela během turnaje překonávat různé bolesti. Přesto jsme však suverénně vybojovali postup do finálového Přeboru ČOS pro 4 nejlepší sokolské týmy v republice, který se bude konat 12. května opět v Praze. Jako třešničku na dortu jsme přidali ještě vítězství v turnaji a zisk zlatých medailí. Vítek Procházka se navíc stal (stejně jako na předchozím kole v Jevíčku) nejlepším střelcem turnaje. Získal skvělých 16 bodů (11+5) a jeho spolupráce s Petrem Steinerem (8+5), Martinem Novákem (0+1) a Vojtou Zemanem (0+7), který tvořil hru netradičně z postu obránce, byla přímo ukázková. Druhá formace nebyla zdaleka tolik produktivní, ale také přispěla svým dílem, navíc během celého turnaje ani jednou neinkasovala. Fantasticky během celého turnaje chytal Michal Dušek, který ze všech gólmanů obdržel nejméně gólů.

Do skupiny jsme vstoupili zápasem s již známým soupeřem z Janovic. Začátek nebyl ideální, soupeř se dostal do vedení, pak jsme však začali úřadovat. Nejprve Vojta Zeman přesně našel Michala Nečesaného, který srovnal do prázdné brány. Pak začala úřadovat dvojice Steiner – Procházka, která se postarala dohromady o pět gólů po nádherných kombinačních akcích či dokonale vyřešených brejcích. Trefil se i čtvrtý útočník Honza Ptáček, kterého do samostatného úniku vyslal skvělým výhozem brankář Michal Dušek. Perfektním výkonem jsme dokráčeli k výhře 7:1.

Ve druhém zápase jsme narazili na Sobotku. Tentokrát vstřelil hattrick Petr Steiner, opět po kombinacích s Procházkou a Zemanem. Trefili se také Vítek Procházka, který efektně donesl míček za čáru zpoza brány, a po nahrávce do prázdné branky při brejku Honza Ptáček. Naše obrana v čele s gólmanem Duškem udržela čisté konto.

Třetím soupeřem byl po zápasové pauze tradiční favorit z Třebíče. Zápas se nám nevydařil a soupeř byl lepší. Dostal se do vedení, které korigoval přesnou střelou Vítek Procházka. I tak jsme prohráli 1:2.

Skupinu jsme završili poklidným vítězstvím 4:0 nad mladíky z Velimy. Po dvou gólech vstřelili Petr Steiner a Vít Procházka, kteří se mezi sebou přetahovali o pozici nejlepšího střelce turnaje. Ze skupiny jsme tedy postoupili ze 2. místa s povzbudivým skóre 17:3.

Semifinále bylo klíčovým zápasem, protože rozhodovalo nejen o finalistech turnaje, ale také o tom, kdo si zajistí postup na Přebor ČOS. Naším vyzyvatelem byl tým Švihova, vítěz skupiny A. Do zápasu jsme vstoupili nešťastně, obdrženým gólem. Pak už jsme ale převzali otěže a nic nenechali náhodě. K obratu zavelel úspěšným obkroužením brány M. Nečesaný, který pak z volného úderu našel M. Vinaře, jenž nás poslal do vedení. Další dvě branky si na svůj účet připsal V. Procházka a trefili se ještě Jan Ptáček a P. Steiner. Náš hlavní cíl byl vítězstvím 6:1 splněn.

Do finálové odvety s Třebíčí jsme šli už velmi vyčerpaní. Přesto jsme do zápasu dali všechno a – vyplatilo se! Vedení zařídil Vítek Procházka po nahrávce Vojty Zemana. Poctivě a soustředěně jsme bránili a Vítek dokázal přidat i druhý gól. Třebíč sice snížila, několik dalších šancí však pochytal Michal Dušek, jako vždy skvělý. Závěr jsme si pohlídali s přehledem a Třebíč jsme vůbec nepustili do tlaku, a tak jsme zaslouženě vyhráli.

Zapsal: M. Nečesaný