Ne, 31. 07. 2011

Tradiční jednodenní turnaj mužů   v kopané za účasti šesti mužstev okresní úrovně se konal dne 30.6.2011 za chladnějšího letního počasí ve Chvojenci. Hrálo se ve dvou základních skupinách a následně o umístění.

Naše první mužstvo odehrálo tyto zápasy ve skupině :
Sokol Roveň – Spartak Sezemice 2:1 (1:0), branky Vach, Dušek
    Soupeř se představil v kombinované sestavě s řadou mladíků. Naše mužstvo si již v úvodních minutách vytvořilo celou řadu vyložených příležitostí, nedokázalo je však využít. V zahazování vyložených příležitostí se vyjímali především Machatý a Melc. Přesto šlo naše mužstvo do dvoubrankového náskoku, který soupeř korigoval až v závěru. Konečný výsledek byl pro Sezemice milosrdný, měly dostat alespoň pět branek.

Sokol Roveň – Sokol Dříteč 2:0 (2:0), branky Mládek, Melc
    Rovněž tento soupeř hrál v kombinované sestavě, nastoupil mj. i nestárnoucí stoper béčka Václav Vosyka či bývalý ligový hráč, aktuálně trenér soupeře, Antonín Spěvák starší. Naše mužstvo soupeře přehrávalo svou celoplošnou kombinační hrou. V  úvodu zápasu si vytvořilo dvoubrankový náskok, který v pohodě pohlídalo až do konce.
    S plným počtem bodů šlo naše mužstvo do finále, ve kterém narazilo na pořádající  Sokol Chvojenec.

Sokol Chvojenec – Sokol Roveň 1:3 ( 1:1), branky Vach, Pachovský, Dušek
    Finále bylo vyvrcholením celého turnaje, hrál se oboustranně pohledný fotbal za mírného deště. Domácí šli v úvodu zápasu do vedení, přišla i další jejich příležitost. Postupem času mělo navrch naše mužstvo, kterému se povedlo dokonale výsledek otočit na 1:2, v závěru přišel i zasloužený pojišťující třetí gól.
      Naše mužstvo zaslouženě celý turnaj vyhrálo, jeho fotbalová produkce byla kvalitní. Tvořivá kombinační hra, napadání soupeře a solidní fyzická připravenost, tyto prvky bylo možno vyčíst ze hry našeho kompaktního celku. Potěšilo i to, že do branky se mohl opět po zranění postavit i Honza Kopřiva. Svým solidním výkonem na sebe upozornil mladík Jakub Kučera, který přes své mládí dokáže řešit jednotlivé situace fotbalovým způsobem, má fotbalové myšlení i potřebný herní přehled. Občerstvovací stánek nabídl guláš, klobásy, párky, pečené a grilované maso, bohatá byla i doprovodná tombola.

Do turnaje nastoupili tito hráči Sokola Roveň: Baláš, Kopřiva, M.Koláček, O.Koláček, Mládek, Franc, Madák, Kaplan, Kašpar, Šišán, Roček, Machatý, Melc, Pachovský, Kučera.
Kádr byl téměř kompletní, chyběl pouze D. Král a F.Pýcha

1.        místo    Sokol Roveň
2.        místo    Sokol Chvojenec
3.        místo    Spartak Sezemice