So, 07. 07. 2012

Fotbalové prázdniny jsou pouze relativní pojem. Po skončení jarních bojů o mistrovské body přichází všude na řadu tradiční turnajová klání. Ke cti našich sousedů z Litětin patří to, že k uctění památky Jindry Džbánka, který fotbalově působil v mládežnických kategoriích Sokola Roveňi a svou životní pouť ukončil předčasně jako aktivní hráč Litětin, pořádají turnaj v malé kopané na jeho počest. Tradiční je i to, že na turnaji kopou borci ze Sokola Roveň.

Tentokrát se přihlásilo 12 mužstev, hrálo se ve 3 skupinách. Po úvodních zápasech přítomní experti tipovali do finále mužstva Zbrehe a Dobřety, ve kterých působila řada našich borců. Shodou okolností, obě mužstva hrála v jedné skupině a obě postoupila přes čtvrtfinále do semifinálových zápasů. Zbrehe v normální hrací době remizovalo 3:3 s domácími Indiány,  Dobřety zase s posíleným Ostřetínem (např. o Straku, Kotraše) 1:1. Oba semifinalové  duely musely proto rozhodovat pokutové kopy. V nich byli šťastnější soupeři, a tak Zbrehe a Dobřety místo finále sehrály pouze zápas o třetí flek. Jelikož v tomto zápase gól nepadl, o vítězi opět rozhodovaly pentle. V nich se lépe dařilo týmu Dobřety.
       Pro pořádek ještě doplňujeme, že ve finále vyhráli, možná překvapivě, avšak zaslouženě a k radosti všech domácích příznivců, Indiáni.z Litětin (posíleni např. o Pavla Dědiče, který by se měl stát posilou divizních Holic). Jejich hlavním hrdinou byl gólman Sluka, který chytil i penaltu Honzy Shejbala, který hrál za Zbrehe. Mezi pozorné diváky  patřili např. nový trenér AFK Horní Jelení Jarda Frydrych či hrající trenér Kaluža z ambiciózního týmu Zámrsku. Své fotbalové možnosti  předvedli borci, kteří mají určitě na  okresní přebor, např. Vašek Žatecký, Tomáš Chocholouš, či domácí Michal Pekárek a Honza Kremlička, škoda, že mezi pozorovately chyběli bafuňáři Sokola Roveň.
      Závěrem lze konstatovat, že turnaj se vydařil, rozhodčí, páni Čížek a Laksar vše zvládli, stejně tak jako hlavní organizátor, Libor Hájek mladší,  ceny pro vítěze byly tradičně hodnotné a občerstvení bylo opět na ligové úrovni. Jen tak dál, tužte se !

Zapsal 7.7.2012 J. Pýcha

Zbrehe: nahoře zleva : Aleš Kašpar, Jan Kaplan, Vašek Melc, Honza Shejbal, Jirka Roček, dole zleva : Luboš Kaplan, Honza Baláš, Petr Kopa

Dobřety : nahoře zleva: Jakub Jeřábek, František Pýcha, Jakub Cach,  Filip Cabicar, Daniel Valenta, dole zleva Tomáš Burkovič, Pavel Švarc, Jaromír Krpata

Indiáni z Liteřin. nahoře zleva : Hansl, Mikan, Sluka, Dědič, dole zleva: Kremlička, Michalco, Komárek, Pěkný