Čt, 17. 07. 2014

V úterý 15. července 2014 oficiálně začala letní příprava mužstva mužů Sokola Roveň na další ročník okresního přeboru. Na první trénink dorazilo 9 hráčů, což není s ohledem na skutečnost, že máme v soutěžích opět přihlášeny dva týmy nic moc. Co Vás bude určitě zajímat, trénink vedl František Franc, se kterým funkcionáři Sokola prodloužili trenérskou smlouvu opět o půl roku. Požádal jsem trenéra, aby odpověděl na pár dotazů, které mohou zajímat všechny příznivce našeho týmu.

Franto, pokračuješ u mužstva dále, co k tomu říci?
Dohodl jsem se s vedením, že budu pokračovat dále, dohoda je tradičně zatím na půl roku.

Jak bude letní příprava organizována ?
Tréninky budou v útrý a ve čtvrtek, začátek v 18:00 hodin. Soutěž začíná 16. Srpna, v prvním zápase nového soutěžního ročníku přivítáme u nás TJ Přelovice

Co přípravné zápasy ?
Pokud vím, mělo by se začínat zápasem „O pohár starostky obce“, ve kterém změříme síly se sousedním týmem FC Litětiny letos u nás, zápas by se měl
uskutečnit pravděpodobně dne 26.7.2014. Dále je dohodnut zápas se Sezemicemi, Dobříkovem nebo Dražkovicemi. Budu chtít odehrát i některé přípravné zápasy v týdnu.

Co bys řekl k mužstvu?
Posily nula, odchody – Luděk Vach by měl zkusit přípravu v Holicích, uvidíme, zda opravdu odejde. Opět budeme hodně spoléhat na mladé odchovance. Určitě nás nečeká jednoduchá sezóna.

K dispozici máte nové hliníkové branky i další tréninkové pomůcky.
Pokud jde o vybavení, tréninkové možnosti i stále vylepšovaný areál, tady problém není, vše je na solidní úrovni

Co dodat závěrem, resp. na úvod sezóny?
Spoléhám na to, že kluci k přípravě přistoupí zodpovědně. Opakuji se, ale kádr je opravdu úzký Spoléhám se na to, že mladí kluci, kteří budou dostávat pravidelně šanci půjdou výkonnostně stále nahoru.

Franto, dík za poskytnuté informace. Ať se tobě i klukům daří navázat na úspěšnou loňskou sezónu s historicky nejlepším umístěním (3.místo v OP), abychom my, příznivci Sokola Roveň, měli v podzimní části soutěže co nejvíce důvodů k radosti.

Sepsal dne 15.7.2014 Jaromír Pýcha