Ne, 09. 02. 2020

Holická florbalová liga MUŽŮ – 6. kolo - 9. 2. 2020

TJ Sokol Roveň „B“ (dorost) – Alkotrosky 11:7

Branky: 3x V. Schejbal, 2x M. Nečesaný, Š. Sochor, O. Shejbal, L. Haus, Jan Ptáček, M. Fuňk, J. Velc

Asistence: 4x M. Fuňk, 2x Jan Ptáček, Jiří Ptáček, V. Schejbal, L. Haus

TJ Sokol Roveň „B“ (dorost) – Skoromistři Holice 5:4

Branky: 2x L. Toušek (2x M. Fuňk), Š. Sochor (O. Shejbal), J. Velc (V. Schejbal), L. Haus (Š. Sochor)

TJ Sokol Roveň „A“ – Sokol Letohrad 8:1

Branky: 5x V. Procházka (2x P. Steiner, J. Chobot, M. Nečesaný), M. Nečesaný (M. Dušek), P. Steiner (V. Procházka), J. Chobot (M. Nečesaný)

Sestava TJ Sokol Roveň „B“ (dorost): T. Bareš/M. Nečesaný – Jiří Ptáček, O. Shejbal, L. Toušek, M. Fuňk - Š. Sochor, L. Haus, Jan Ptáček, V. Schejbal, J. Velc, (M. Nečesaný).

Sestava TJ Sokol Roveň „A“: M. Dušek – J. Chobot, L. Jehlička, P. Steiner, V. Procházka, M. Nečesaný.

Poslední kolo základní části HFL bylo pro oba roveňské týmy vydařené. Dorostenci mohou jistě celou základní část považovat za úspěšnou, se ziskem 15 bodů obsadili 5. místo ze 7 týmů a dokázali, že se mohou měřit s daleko zkušenějšími mančafty. Pro muže je 4. místo (stejný bodový zisk, lepší bilance) rozhodně spíše zklamáním. O konečném pořadí ligy nicméně rozhodne až FINÁLOVÝ DEN neboli play off, které se odehraje 1. května. Hned v prvním kole v něm na sebe narazí oba roveňské mančafty.

V zápase s Alkotroskami dorostenci nezačali dobře, když po zbytečných nedůslednostech nabrali ztrátu až do výše 1:5. Výběr obohacený poprvé v sezoně o navrátilce do sestavy Lukáše Hause, pardubickou posilu Martina Fuňka a tentokrát hrajícího trenéra Michala Nečesaného však rychle převzal otěže zápasu do vlastních rukou. Zápas bohatý na góly jsme otočili a dovedli k zaslouženému vítězství 11:7. Nejvíce střelecky aktivní byl autor hattricku Vojta Schejbal, dvě branky přidal Michal Nečesaný a po jedné trefě si připsali Štěpán Sochor, Ondra Shejbal, Lukáš Haus, Jan Ptáček, Jonáš Velc a Martin Fuňk (ten navíc zaznamenal 4 asistence).

V závěrečném vystoupení šli dorostenci na tým Skoromistrů, jasného vítěze základní části, který dosud všechna utkání vyhrál. Do naší brány navíc musel M. Nečesaný, takže na roveňský „B“ tým by vsadil opravdu jenom ten největší snílek. Ale zázraky se občas dějí – a tak roveňští dorostenci lídra tabulky opravdu porazili! A co víc – dokázali být lepším týmem díky skvělé bojovnosti, nápaditým kombinacím a poctivému blokování střel. Dvakrát se z pozice beka střelecky prosadil Lukáš Toušek, další branku si připsal Štěpán Sochor a nejhezčí akci zápasu vymyslel Vojta Schejbal, který křížným pasem vyslal do nájezdu Jonáše Velce, který šikovným manévrem nedal brankáři šanci. Návrat do sestavy po roční pauze dovršil přesnou ranou Lukáš Haus. Velice nadějné vedení 5:2 jsme už udrželi, i když domácí si vytvořili tlak a snížili až na 5:4. Tato výhra jistě má svou cenu a pouze potvrdila, že dorostenci zapadli mezi dospělé týmy, rozhodně nehrají druhé housle a počítat se s nimi musí i v play off. Stínem na vyhraném zápase je zranění některých našich hráčů…

Muži měli na programu jen jeden zápas – a ještě že tak, protože dnešní docházka byla tristní. Pouze s pěticí hráčů do pole jsme však zápas s Letohradem dokázali plně kontrolovat. Do vedení nás dostal Michal Nečesaný, který po dlouhém výhozu Michala Duška utekl obraně a blafákem překonal brankáře. Pak už jsme v klidu kombinovali, většina našich gólových akcí byla zakončená po přihrávkách do prázdné brány. Hned pěti trefami zazářil Vítek Procházka, který navíc vybídl ke gólu Petra Steinera (tato dvojice dohromady zařídila tři podobné góly vykombinované do odkryté klece). V závěru se trefil i Kuba Chobot. Muži si tak spravili chuť po základní části, která nebyla úplně podle jejich představ (i kvůli nuceným častým změnám sestavy).

Zapsal: Michal Nečesaný