Po, 09. 12. 2019

Holická florbalová liga MUŽŮ – 4. kolo - 7. 12. 2019

TJ Sokol Roveň „A“ – TJ Sokol Roveň „B“ (dorost) 5:2 (3:2)

Branky: 2x P. Steiner (M. Nečesaný, M. Dušek), 2x V. Procházka (M. Dušek, P. Vinař), J. Chobot (V. Procházka) – Jan Ptáček, J. Velc

TJ Sokol Roveň „A“ – Holice Stars 0:4 (0:2)

TJ Sokol Roveň „B“ (dorost) – Holice Stars 5:8 (1:4)

Branky: 3x J. Velc (Š. Sochor, E. Hrochová), E. Hrochová (Jiří Ptáček), Š. Sochor (J. Velc)

TJ Sokol Roveň „A“ – Alkotrosky Čermná nad Orlicí 11:1

Branky: 2x T. Bareš, 2x M. Nečesaný, 2x J. Chobot, 2x V. Procházka, 2x P. Vinař, J. Velc

Asistence: 3x M. Nečesaný, 3x T. Bareš, 2x V. Procházka, M. Dušek, J. Chobot, P. Vinař, L. Jehlička, P. Steiner, J. Velc

Sestava TJ Sokol Roveň „A“: M. Dušek – P. Vinař, J. Chobot, L. Jehlička, T. Metelka – V. Procházka, T. Bareš, M. Nečesaný, P. Steiner, (J. Velc).

Sestava TJ Sokol Roveň „B“ (dorost): T. Tyčka – Jiří Ptáček, O. Shejbal, R. Kopřiva, A. Šulc – V. Jančík, Jan Ptáček, V. Schejbal, J. Velc, E. Hrochová, Š. Sochor.

Ve 4. kole došlo na druhé derby mezi roveňskými týmy dorostenců a mužů. Muži měli dorostencům, kteří nastoupili poprvé v nových oranžových dresech, po jejich předchozí výhře co vracet, navíc šlo o důležité body v souboji o 3. místo, zajišťující přímý postup do semifinále. Muži tentokrát hýřili aktivitou, přesto byl zápas plný zvratů a dorostenci nedali svou kůži vůbec lacino. Do vedení poslal „A“ tým Petr Steiner opakovanou střelou, ale vyrovnání přinesl přesnou střelou Jan Ptáček, který vystihl rozehrávku obrany mužů. Dorostence do vedení poslal Jonáš Velc, který chladnokrevně vyřešil brejk dvou na jednoho. Pak ale vymetl šibenici Kuba Chobot a po dlouhém výhozu Michala Duška otočil na 3:2 pro muže znovu Petr Steiner. Pocit klidu dodal mužům netradičně příklepem z dálky Vít Procházka. Stejný hráč pak v poslední minutě po parádní přihrávce Pavla Vinaře zvýšil na konečných 5:2.

Na Holice Stars muži nenašli žádný recept. Utkání začalo ve vysokém tempu, ale domácí se i s trochou štěstí dostali do vedení 2:0, a pak už jen soustředěně bránili za použití taktiky „roztahování hřiště“. My jsme v útoku nedokázali vymyslet nic účinného, a tak jsme zaslouženě podlehli 0:4.

Dorostenci se s Holicemi popasovali v mnohem zajímavějším zápase. Sice rychle prohrávali, ale nic nevzdávali a vždy, když už se zdálo, že si soupeř vybudoval pohodlný náskok, se dorostenci dokázali vrátit do hry. Nejprve snížil Jonáš Velc, který utekl obraně a únik využil přesným zakončením. Na dostřel nás dostala Eliška Hrochová – tato mladičká hráčka zaznamenala první gól (a poté i asistenci) mezi dospělými! Další radost nám přinesl Štěpán Sochor, který proměnil brejk, do nějž ho vyslal exkluzivní jednoruční přihrávkou Jonáš Velc. Holice pak znovu odskočily, ale Jonáš dovršením hattricku znovu zápas zdramatizoval. Pochvala patří celému týmu, který dokázal favorita dost potrápit. Domácí však nakonec slavili výhru 8:5.

V zápase proti Alkotroskám bylo cílem mužů jít rychle do vedení, což se podařilo, a pak už jsme zápas proti odevzdanému soupeři bez problémů kontrolovali. Ocenil bych nasazení všech hráčů a touhu neustále rozjíždět nové akce a přidávat další góly. Blýskli se zejména pětibodoví Tomáš Bareš a Michal Nečesaný, dále čtyřbodový Vítek Procházka a také dvougóloví obránci Jakub Chobot a Pavel Vinař. První gól a asistenci za „A“ tým si připsal Jonáš Velc, který dostal šanci na pár střídání.

Zapsal: Michal Nečesaný