So, 29. 09. 2018

Holická florbalová liga         MUŽŮ – 1. kolo - 29. 9. 2018

TJ Sokol Roveň – Holice Stars 3:3 (2:2)

Branky: M. Nečesaný, T. Chocholouš (J. Chobot), Jan Ptáček (M. Nečesaný)

TJ Sokol Roveň – Piráti Chrudim 1:3 (1:1)

Branka: M. Nečesaný (M. Dušek)

TJ Sokol Roveň – Sokol Letohrad 3:2 (2:0)

Branky: M. Nečesaný (P. Steiner), T. Metelka (P. Steiner), T. Chocholouš (P. Vinař)

Sestava: M. Dušek – P. Vinař, M. Novák, J. Chobot, T. Bareš – V. Zeman, M. Nečesaný – T. Metelka, T. Chocholouš, Jan Ptáček, P. Steiner, V. Procházka.

V prvním kole nového ročníku obnovené Holické florbalové ligy mužů nás čekaly 3 zápasy. Nejprve jsme narazili na tradičního soupeře pod novým názvem – Holice Stars (dříve „holické áčko“). Tento tým nastoupil v omlazené sestavě. Na obou družstvech bylo znát, že se jedná o první soutěžní zápas sezony – kvalita hry nebyla vysoká, chyběla sehranost. Úvodní gól nové sezony vstřelil hned v prvním střídání Michal Nečesaný dorážkou vlastní střely. Soupeř však záhy vyrovnal po chybě naší obrany. Znovu jsme šli do vedení po ráně Tomáše Chocholouše, avšak soupeř znovu okamžitě srovnal po další nedbalosti v naší obraně. Ve druhé půli šli holičtí dokonce do vedení, to jim však dlouho nevydrželo, když Nečesaného forčekink proměnil ve vyrovnávací branku Jan Ptáček. Pak už se nic zásadního nestalo.

Druhý zápas byl velkou výzvou, narazili jsme na rezervní tým Pirátů z Chrudimi, vloni ještě registrovaný pod ČFbU. Podali jsme daleko lepší výkon, který však na body nakonec nestačil. Sice jsme šli do vedení, když rychlým výhozem vyslal brankář Michal Dušek do úniku Nečesaného, který elegantně přehodil gólmana, ale soupeř prokázal kvalitu a srovnal. Rozhodující moment přišel, když se hráč Chrudimi uvolnil před naší bránou, dostal přihrávku a skóroval. Vytvořili jsme si pak řadu velkých šancí, ale žádná z nich nebyla proměněna. V poslední minutě jsme zkusili i hru bez brankáře, ale v ní jsme dostali branku, která dala výsledku definitivu.

Další nováček soutěže z Letohradu přijel s mnoha dorostenci v sestavě. Byli jsme tedy velkým favoritem. Bohužel jsme se hře soupeře přizpůsobili a kombinace se nám příliš nedařila. Několikrát jsme trefili brankovou konstrukci, ale pak naštěstí přišly i góly. Skóre otevřel po přesné nahrávce Petra Steinera Nečesaný. Petr Steiner pak našel Tomáše Metelku a ten zvýšil. Na 3:0 navýšil Tomáš Chocholouš přesnou střelou po akci a nahrávce Pavla Vinaře. Místo aby nás vedení uklidnilo, začali jsme hrát ledabyle, což soupeř potrestal dvěma góly, a tak jsme se nakonec museli bát o výsledek. Vítězství jsme však uhájili. 1. kolo nám ukázalo, že nás čeká ještě hodně práce...

Zapsal: Michal Nečesaný