Čt, 06. 12. 2018

Holická florbalová liga dorostu 2018/19 – 3. kolo - 6. 12. 2018

Roveň – Sokol Ředice 2:7 (1:3)

Branky: 2x V. Jančík (2x O. Schejbal)

Roveň – DDM Holice (dorost) 0:5 (0:2)

Sestava: T. Jindrová – O. Shejbal, Jiří Ptáček, R. Kopřiva – V. Jančík, A. Šulc, E. Hrochová, M. Jindra.

Na další kolo Holické ligy dorostenců jsme vyrazili opět v nevelkém počtu. Sice nás posílila sourozenecká dvojice Jindrových - Tereza (debutující brankářka) a Michal (útočník, který se do týmu po letech vrátil), ovšem to kompenzovala absence jiných (Radim Kopřiva se navíc do zápasu zapojil až v závěru). Proti Ředicím jsme začali slibně, přesto se soupeř dostal do vedení, které následně zdvojnásobil. Pak ale Ondra Shejbal přesně našel navrátilce do sestavy Vítka Jančíka a ten střelou po zemi „z voleje“ nachytal brankáře Ředic. Zvláště ve druhé půli jsme se dostávali do spousty šancí, avšak chyběl nám střelec. Na dostřel nás dostal ještě jednou Vítek Jančík, ale další góly jsme bohužel už nepřidali. Naopak soupeř naši mladou brankářku přeci jen ještě několikrát prostřelil, a tak zvítězil vysokým rozdílem. Nikdo z našich hráčů však zápas nezabalil a všichni bojovali až do konce.

Ve druhém zápase nás čekal silný holický dorost. Soupeři jsme čelili statečně, v některých pasážích jsme měli dokonce víc ze hry, avšak zradila nás koncovka, v níž chyběla někdy dovednost, jindy pověstné „štěstíčko“. Nejblíže ke gólu byl Ondra Shejbal, který krásnou střelou z dálky orazítkoval brankovou konstrukci. Do mnoha velkých příležitostí se dostala Eliška Hrochová, žel branku nevsítila. Velmi aktivní byli také Vítek Jančík a Jirka Ptáček. Pochvalu si zasloužili i ostatní, včetně Terky Jindrové, která řasu střel soupeře zvládla vytěsnit. Pětkrát však domácí udeřili, zejména jejich nejúdernější hráč A. Kovařík, který navíc několikrát orazítkoval konstrukci.

Ačkoliv jsou výsledky nelichotivé, výkony špatné nebyly. Chyběly nám ovšem vstřelené branky.

Zapsal: M. Nečesaný