Ne, 04. 08. 2019

V neděli 4. 8. 2019 se na umělé trávě v Dolní Rovni konal již 6. ročník „Hokejbalového“ turnaje. Letošní ročník byl ze všech dosavadních tím nejnabitějším, jelikož se ho účastnilo 8 družstev (a kdyby tímto číslem nebyla vyčerpána maximální kapacita, týmů by se letos přihlásilo ještě více!). Vedle tradičních účastníků především z řad florbalového oddílu TJ Sokol Roveň se letos nově zapojili také roveňští hasiči a přijely taktéž dva týmy z Holic a dva z Pardubic a okolí. Ozdobou turnaje pak byla účast extraligového hokejisty (a čerstvě i reprezentanta) Vojty Budíka, jenž bude v nové sezoně hájit barvy Plzně a na našem turnaji si zpestřil letní přípravu. Počasí tentokrát nebylo tak extrémní jako v předchozích ročnících, ovšem semifinálové boje doprovodila dešťová přeháňka.

Po letech vlády roveňského týmu Rumbakoule měl tradiční turnaj letos zbrusu nového vítěze – tým Holice Stars (finalista letošní Holické ligy). Domácí Rumbakoule tentokrát obsadily 2. místo a 3. místo vybojoval další roveňský tým Dynamo, který v boji o bronz v prodloužení zdolal velmi dobře hrající roveňské dorostence.

Turnaj se vydařil a k pohodové atmosféře přispěla i hospoda Za Sokolovnou, která zajistila občerstvení.

Pořadí týmů: Individuální ocenění:

1. Holice Stars Nejlepší střelec: Adam Kovařík (Holice Stars)

2. Rumbakoule Nejlepší brankář: Dominik Benda (Vinařova školka)

3. Dynamo Nejlepší obránce: Pavel Vinař (Vinařova školka)

4. Vinařova školka Nejlepší útočník: Lukáš Johanides (Rumbakoule)

5.-8. Pytlíci ze Sáčkova Nejlepší dorostenec: Štěpán Sochor (Dynamo)

5.-8. Hasiči Dolní Roveň

5.-8. AlkoMistři