So, 08. 06. 2019

Florbalový „Open air“ turnaj Ředice - 8. 6. 2019

Roveň – Sokol Ředice 2:2

Branky: J. Ptáček, J. Velc (V. Schejbal)

Roveň – SPV Pardubice 0:1

Roveň – Orel Přelouč 3:2

Branky: 2x J. Velc (V. Schejbal), J. Ptáček

Roveň – DDM Heřmanův Městec 2:1

Branky: J. Velc (V. Schejbal), E. Hrochová (J. Velc)

Sestava: T. Jindrová – R. Kopřiva, O. Shejbal, A. Lukášová - Jiří Ptáček, Š. Sochor – J. Velc, V. Schejbal, E. Hrochová, A. Šulc.

Znovu po roce vyrazili dorostenci v závěru sezony na venkovní turnaj na umělou trávu do Ředic. Přijeli jsme v obměněné sestavě, ale opět se nám podařilo dosáhnout výrazného úspěchu – ve velmi vyrovnaném turnaji jsme nakonec obsadili 2. místo!

V prvním zápase nás čekaly domácí Ředice, soupeř dobře známý z Holické ligy. Ačkoliv byla hra minimálně vyrovnaná, branky střílel zpočátku jen soupeř, který Terku Jindrovou překonal dvakrát. Až ve druhé půli jsme se konečně prosadili i my. Na rozdíl jediné branky snížil Jirka Ptáček pohotovou ranou a na konečných 2:2 v závěru vyrovnal Jonáš Velc. Jak se ukázalo v konečném důsledku, tento zápas byl vlastně „předčasné finále“ a kdybychom vyhráli, ovládli bychom celý turnaj.

Ve druhém zápase nás čekal dorost pardubického SPV hrající soutěž ČFbU. Zápas byl znovu vyrovnaný, ale opět nás trápilo neproměňování šancí. Jedinou branku zápasu tak po velké chybě naší obrany vstřelil kapitán SPV Tomáš Mojžíšek, jenž za náš tým nastupoval v HFL.

V zápase s Orlem Přelouč (dalším týmem registrovaným v ČFbU) se nám stala neobvyklá věc – soupeř měl v sestavě víc dívek než my. Začátek se nám vydařil skvěle a v poločase jsme vedli už 3:0. Branky zaznamenali Jirka Ptáček a potom dvakrát Jonáš Velc – nejprve suverénně zakončil samostatný únik a pak bravurně zakončil nahrávku Vojty Schejbala efektní střelou pod nohou. Nakonec jsme se ale museli o výsledek ještě strachovat, protože Přelouči se podařilo snížit až na rozdíl jediné branky. Důležité vítězství jsme ale udrželi.

V posledním zápase nám šlo o hodně – výhra by znamenala 2. místo, ale prohra nás mohla stát pódium. Soupeř byl v podobné situaci, o to více tedy překvapila situace, která nastala na začátku zápasu. Brankář „Heřmaňáku“ se opozdil, a soupeř tak začal se 6 hráči v poli, ale prázdnou bránou. Toho využil Jonáš Velc, který nás téměř od půlky dostal do vedení. Soupeři se povedlo vyrovnat, ale rozhodující branku, která nám zajistila vítězství 2:1 i konečné 2. místo, vstřelila po přihrávce Jonáše Velce umístěnou ranou mezi nohy gólmana Eliška Hrochová.

Zapsal: M. Nečesaný