Ne, 30. 08. 2015

V neděli 30. srpna se na umělé trávě za sokolovnou odehrál 2. ročník hokejbalového turnaje. Letošní účast překonala všechna očekávání – do turnaje se zapojilo 7 mužstev, mezi nimiž nechyběli i roveňští starší žáci. Turnaj ovlivnilo extrémní horko, naštěstí byla otevřená hospoda za sokolovnou, kde se všichni mohli občerstvit.

Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. Skupinu A ovládl tým Jolanda (složený převážně z roveňských hráčů), a tak postoupil přímo do semifinále. Ostatní mužstva si zahrála čtvrtfinále, kde bohužel vypadli starší žáci z Rovně, kteří však podali proti dospělým týmům velice dobré výkony a získali cenu pro nejlepší mladý tým. Roveňsko-dašický tým Šulínci, vítěz skupiny B a obhájce loňského triumfu, tentokrát pohořel v play off a obsadil nepopulární 4. místo. Bronzovou příčku obsadil výše zmíněný tým Jolanda. Ve finále si to rozdal roveňský tým s exotickým názvem Trenčianští párci s fazuľou a tým z Čermné nazvaný Ležáci. O vítězství Ležáků rozhodl jediný gól v posledních vteřinách zápasu, a tak pohár doma nezůstal.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Michal Nálevka z týmu Jolanda, který vstřelil 11 branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Michal Dušek, cenu pro nejlepšího obránce dostal Pavel Vinař (oba z týmu Šulínci). Nejlepším útočníkem se stal Jiří Pospíšil (Ležáci) a nejlepším m ladým hráčem Ondřej Chabada (Hopsáci).

Zapsal: Michal Nečesaný

Vítězný tým turnaje - Ležáci