Diváci:
250
Sestava:
J. Baláš – R. Pavliš, M. Koláček, J. Zeman, O. Mikuláš – Š. Svoboda, T. Madák, Mar. Šándor, A. Kašpar– M. Absolon, J. Dušek (střídal. O. Koláček, L. Míle T. Komárek, R. Shejbal)

V našem týmu chybělo z různých důvodů sedm hráčů loňské sestavy (V. Melc, D. Šišán. L. Vach, L. Kaplan, D. Král, M. Brňák a L. Mládek) a tak jsme ukázali divákům nové a staronové tváře (R. Pavliš, Marek Šándor, Š. Svoboda a J. Dušek). Do zápasu vstoupili aktivněji hráči z Holic. V 13. minutě mohli býti za svoji aktivitu odměněny, nicméně branka nemohla býti uznána pro offside. V 30. minutě další příležitost hostí, Balda měl však svůj den. V druhém poločase jsme byli již lepším týmem (že by se začal projevovat zimní dril, který mnoho hráčů nepamatuje :-)) V 55. minutě se dostal po rohovém kopu k odraženému míči A. Kašpar a jeho dělovka se zastavila až v síti 1:0. V 75. minutě dobrý pressing našeho mužstva, pověst kanonýra M. Absolon však nepotvrdil a jeho lob skončil mimo branku. O tři minuty později centr z levé strany M. Absolon se prosadil v hlavičkovém souboji, chyběly jen centimetry. V 88. minutě poslední příležitost hostí, J. Baláš však zakročil efektně i efektivně a míč vytěsnil na roh. Na lavičce si tak mohl vychutnat ostrou vítěznou premiéru i nový trenér Jirka Tesař.

Závěrem: Dobrá kolektivní práce, mnohé diváky překvapil svojí aktivitou a "drzostí v soubojích " dorostenec Štěpán Svoboda. Jen tak dále pánové !!!!

Co k zápasu doplnil Roveňský poločas?

První jarní fotbalový den jak vymalovaný. Perfektně připravená hrací plocha, letexové lajny rovné jak od architekta, sestava soupeře s řadou hráčů s krajskými či divizními zkušenostmi ( např. David Velinský, Radek Machatý, Daniel Valenta, Miloš Chvála aj.), k tomu hodně diváků a v hledišti téměř celé holické áčko včetně prezidenta a místostarosty Holic p. Petra Bajera. Po podzimním zápase se stejným soupeřem rezignoval na funkci trenéra František Franc, věřme, že po tomto jarním zápase se stejným soupeřem svou úspěšnou misi v Rovni odstartoval nový trenér Jirka Tesař. Těžký zápas, který kluci odmakali, velice cenné tři body po šťastné výhře.  Škoda jen, že nefungovala časomíra, fotbal bez rozhlasu dnes už taky působí jako kino v éře němého filmu,  prostředí občerstvovacího stánku v porovnání s jinými hřišti vypadá taky trochu předpotopně. A ještě jeden poznatek, od Radka Krále - rád by se podělil s někým o svou práci, např. psaní referátů ze zápasů, aktuální naplňování webových stránek apod., ale nejsou prý lidi ochotný přiložit ruku k dílu. Pokud  máte zájem pomoci nebo o někom  takovém víte, určitě mu dejte vědět. Nemusí to být jen člen Sokola a klidně to může být i nějaká dívka, slečna či mladá paní!

A jak viděl svůj první mistrovský zápas Rovně  z lavičky trenér Jirka Tesař?
Při pohledu na sestavu soupeře nebylo pochyb, že pro nás bude utkání velmi těžké. V sestavě Holic se objevilo hned několik hráčů z A týmu a první poločas to bylo hodně znát. Hosté měli herní převahu a my hrozili pouze z brejků. Skvělou práci odvedl v týmu hostů v prvním poločase Chvála a uprostřed hřiště po celý zápas Machatý. Druhý poločas jsme byli o něco iniciativnější my,  a nakonec nám i štěstí přálo v podobě vstřeléného vítězného gólu. Zápas by zasloužil remízu.
K našim hráčům:
Balda 7 - pár výborných zákroků, mančaft v něm měl  velkou oporu
Štěpán 7 - pro všechny asi velké překvapení, byl správně namotivovanej a zahrál velmi dobře, byl důrazný, dotěrný, makal a nebál se kličky
Kolas 6 - defenzivní úkoly plnil zodpovědně, chyběla jen větší podpora ofenzívy
Pepa 7 - svým důrazem si získal respekt a vzadu téměř nechyboval, také by se mohl více zapojit do ofenzívy
Óňa 6 - také ukázal, že umí hrát důrazně, defenziva dobrá,  ale podpora směrem dopředu chyběla
Kašpi 6 - ve správný okamžik na správném místě, zápas odmakal, ale individuálně po technické stránce umí víc, potřebuje rychleji řešit situace, ať už s míčem či bez něj
Šándy 4 - možná se něm podepsal poločas odehraný za dorost Holic, ale spíše byl větší problém v hlavě, potenciál má, tak jen se nebát
Mady 7 - odvedl neskutečné množství černé práce, odmakal celý zápas,  a i po stránce psychické byl vyrovnanej,  dokázal poradit i hecovat, super
Roman 5 - myslím, že ještě není v herní pohodě, chyběl tři týdny, ale zápas odmakal, tak jako všichni
Absa 6 - střelecky se sice neprosadil, ale makal, moc se mu nedařilo i po technické stránce, ale to dokázal nahradit bojovností
Důša 6 - pro obranu hostí byl velmi nepříjemný, dotěrný i bojovný, bohužel selhal ve stoprocentní tutovce
Střídající:
Píďa 6 - vzadu si odehrál co měl, směrem dopředu se mu moc nechtělo
Láďa 5 - na hráče, který myslí na vyšší soutěže, musí být tahounem týmu, co měl to odmakal, individuálně nic moc
Komár 6 - opět hráč, který svojí rychlostí dělal holickým obráncům problémy, na to, že nemá natrénováno, byl platným hráčem
Vzhledem k určitým okolnostem se do hry nedostal po vzájemné dohodě Šejba - nucené střídání na pět minut. Je to poctivý hráč a musí stále makat, příležitost určitě dostane.

Ještě máme jednu anketu, kde si sami hráči vyhlašují hráče zápasu. Proti Holicícm to byl se stejným počtem bodů Štěpán a Pepa.