Smutná zpráva

Ne, 22. 11. 2015

Se zármutkem oznamujeme všem příznivcům  TJ Sokol Roveň, že zemřel  bratr, pan Bohuslav Horák, který byl nejen bývalým funkcionářem TJ Sokol Roveň, který se podílel  řadu let na organizování sportovního a kulturního života v Rovni, ale byl mimo jiné  i autorem jedinečných vzpomínek, které patří do naší historie a najdete je ne našem webu. Přestože žil od roku 1973 v Holicích, zůstával stále věrným Roveňákem, věrným  sokolem. Stále sledoval i výsledky našich fotbalových mužstev. V posledním vydání letošního Roveňského poločasu jsme připomněli jeho blížící se 95 narozeniny.

Záhada sklepu v sokolovně je vyřešena ?

Út, 10. 02. 2015

V neděli 2. února 2015 jsem byl na pivku v hospodě za sokolovnou, Přišla řeč na zajímavé téma, odpověď neznal ani nejstarší účastník, pan Ludvíček (nar. 1933), ani nikdo z nás mladších, kteří už taky něco pamatují a kolem dění v Sokole se nějakým způsobem pohybují. O co šlo? Téma: sklep pod točivými schody v sokolovně. Řada z nás, už taky pamětníků, ví, že tam sklep je, je pod vodou, ale to je vše... Nikdo neví, k čemu měl sloužit, jak je velký, hluboký, zda v něm někdo někdy byl a zda k něčemu někdy skutečně sloužil. Jak za války, zda nebyl k něčemu využit.