7. ročník memoriálu Pavla Michálka ve stolním tenise

So, 31. 12. 2011

V sobotu 31. 12. 2011 se konal v naší sokolovně již 7. ročník memoriálu Pavla Michálka ve stolním tenise. Letošního ročníku se zúčastnilo pouze 12 hráčů, což ovšem paradoxně znamenalo zvýšení kvality jednotlivých zápasů. První základní skupinu vyhrál Slávek Roček z Litětin, který neztratil ani jeden zápas a postupoval se skórem setů 15:2. Do semifinálové skupiny ho ještě doprovodili Lukáš Klement (Uhersko), Roman Švanda (Roveň) a Roman Horák (Roveň). Druhou základní skupinu vyhrál Josef Kudrna z Trusnova, který také neztratil ani jeden zápas a měl skóre setů 15:5.

6. ročník memoriálu Pavla Michálka ve stolním tenise

St, 29. 12. 2010

Do letošního ročníku se přihlásilo 18 hráčů, kteří byly rozděleny do 4 základních skupin. Přivítali jsme u nás i zástupce z okolních vesnic Uhersko (rodina Jelínkova a L. Klement), Dašice (rod. Jirouškova) a Ostřetín (Martin Pulpit). Do osmifinále potupovali čtyři nejlepší ze skupiny, kteří poté šli do vyřazovací části turnaje proti sobě dle umístnění v základní skupině.

5. ročník memoriálu Pavla Michálka – turnaje ve stolním tenise neregistrovaných hráčů.

Ne, 27. 12. 2009

K mému nemilému překvapení se tohoto turnaje zúčastnilo pouze 8 hráčů, což je nejméně v krátké historii tohoto turnaje. To však nic nesebralo na kvalitě zápasů a hrál se turnaj plný vyrovnaných soubojů. Hrálo se každý s každým a podle umístnění v této základní skupině se šlo do vyřazovacích bojů. Ty nakonec nejlépe zvládl Roman Švanda, který se stal pátým vítězem turnaje. Druhé místo obsadil Pepa Gregor. Třetí pak skončil Jaroslav Valenta.

Čt, 27. 12. 2007

17 hráčů bylo rozděleno do 4 základních skupin, dva nejlepší postupovali do čtvrtfinále kde hráli proti sobě již vyřazovacím způsobem. Základní skupiny se hráli na dva vítězné sety po 11 míčkách, od čtvrtfinále poté na vítězné sety tři. Vítězem turnaje se stal Josef Kudrna z Trusnova, který během celého turnaje neztratil ani jeden set. Druhé místo obsadil Sláva Roček. Třetí skončil Jaroslav Valenta. Turnaje se zúčastnili opět dvě ženy (Jana Shejbalová a Kateřina Valentová).

So, 30. 12. 2006

Po úspěšném prvním ročníku se výbor TJ rozhodl uspořádat i ročník další. Tohoto ročníku se zúčastnilo 18 hračů a z toho dokonce i dvě ženy (Jana Shejbalová a Kateřina Valentová). Hrálo se ve čtyřech základních skupinách, z nichž nejlepší dva postupovali do dvou semifinálových skupin (se vzájemným započteným zápasem). Po odehrání těchto skupin se hrálo dle umístnění o 1 až 8. místo. Do finále se probojovali Aleš Michálek a Josef Gregor. Po tuhém boji zvítězil Aleš Michálek 3:2 na sety (5 set vyhrál 23:21). Třetí místo poté obsadil Roman Horák.

St, 28. 12. 2005

Za vznikem tohoto turnaje byla snaha, alespoň částečně obnovit činnost oddílu stolních tenistů (v 70 letech se hrála v Rovni i soutěž) viz. Historie TJ a také navázat na Mikulášký turnaj, který se konal v letech 1997 - 2000. Totoho "prvního klání" se zúčastnilo 11 hráčů. Hrálo se na dva vítězné sety do 21. Nejdříve se odehráli zápasy ve skupinách a z těch postoupilo osm hráčů, které se poté střetnulu v druhé vyřazovací části. Prvním vítězem se stal Mirek Kašpar ml., který ve finále porazil Aleše Michálka 3:2 na sety. Třetí místo obsadil Pepa Gregor.